Biliard 3D - Soft - Bucuresti - 2006 Nationala

Mah, sa zic ca arata mai bine…sau nu eram eu asa exigent la grafica, ca ma concentram pe partea de fizica :question:

si partea de fizica era completa ? adica puteai lovi cu tacul in orice parte a bilei albe ? si efectele de spin erau implementate total ? " Grafica se misca foarte repede, arata bine" - nu mi se pare ca arata bine, insa se misca repede… o fi avut o placa video rapida

misto reflexii, bilele par putin metalice, dar poate rezolvati asta pana la galaciuc. arata misto si jocul… imi place, succes

Two thumbs up !!

E adevarat k nu arata k snooker 2005 , dar ce naiba pt un concurs de info e super, nush ce joc s-a prezentat anu’ trecut, dar sunt convins k si ala era super, dak-ii faci Multiplayer LAN si Peer2Peer ai deja un cum parator :wink:

Voi cu jocurile ar trebui sa castigati la Soft !!!

Eu sunt curios la partea de fizica - acolo e partea interesanta… Adica efecte de spin, coliziuni in spatiu, coliziuni cu tacul, cu manta, pierderi de energie (frecare cu aerul, cu masa, coliziuni cu alte bile)… Si asa mai departe…



Pana la concurs, o intrebare simpla: poate sa-ti sara bila de pe masa?



Toate bune.

DeX

eu v-as compara jocul cu VP3... si seamana cel mai mult... VP3 are grafice maxim necesara pentru un pool game.... mai bine nu vad cum ati realiza voi asta + ca modalitatea de lovire a bilelor e mult mai naturala si mai reusita in vp3....



.... vp3 are engine-ul fizic de la Havok :wink:

si ce ? asta nu inseamna ca al lor e mai bun decat al nostru

wanna bet ?



later:

nu am zis ca al vostru e crap … e de laudat ca ati reusit sa dezvoltati un engine fizic … pe bune !