FEEDBACK soft utilitar

Nu, nu ma simt cu musca pe caciula :laughing: . Inca o intrebare pentru tine si te las. Ai fost in sala, puteai sa pui intrebari concurentilor! De ce nu ai facut-o?

PS: Eu ti-am spus de tabindex si cu siguranta nu eram singurul care stia acest lucru. Si nu cred ca esti in masura sa imi spui unde sa postez.
Era didactic.ro… o fi fost 1 noaptea dar nu dormeam. :stuck_out_tongue:


Good luck!

Ii intrebasem in particular toata ziua pe concurenti. Oricum asta este o problema minora.
App , m-a ajutat dranaxum , nu tu.

Da, bun. Ti-am zis ca ai index pentru fiecare. Trebuia sa te duca si pe tine capul oleaca. :smiley:

Eu facusem chestia asta , dar la tabpage nu la tabcontrol.
Nu toti din tabara suntem la fel de destepti ca tine :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: .
PS: Tu iti inchipui ca daca te dai in spectacol aici , la anul vei fi “apreciat” mai mult de juriu ???(la notare ma refer)

Ce spui pe forum nu valoreaza 2 bani la punctajul care il primesti. :unamused:

Dar macar am dreptate , (in ceea ce priveste acordarea punctajului).
:laughing:

Parerea mea e ca juriul si Stefan cam au dreptate pe aici. Nu am luat parte decat la jurizarea a doua proiecte la utilitar, fiind participant la educational, dar juriul din cate am vazut mi s-a parut foarte ok.
In cartea de psihologie din a X-a scrie ca atunci cand pierdem dam vina pe altii si niciodata nu cautam vina la noi. Incearca sa vezi ce trebuie sa imbunatatesti pentru la anu, mai mult cum zicea Stefan, daca chiar doreai puteai sa pui intrebari celor din sala, sa fi zis ce ai zis acum atunci si sincer nu vad rostul acestei polemici.
Feedbackul e bun, dar sa fie feedback si nu “improscare cu noroi”.
Imi cer scuze de off-topic si sa fiu on-topic juriul per total mi s-a parut foarte ok.
Felicitari si sper sa ne revedem in toamna.

Nu dau vina pe nimeni , Stefan doar sustine cu agresivitate opinia juriului, deoarece , crede el ca va intra in gratiile acestuia (eu ii urez succes)
De ce sa pun intrebari ? (juriul trebuie sa fie expert).
O sa incerc sa imi corectez greselile. Legat de chestia aia cu manualul de Psihologie , cred ca e putin exagerat , eu doar am scos in evidenta niste 'BUG-uri" ale jurizarii.

Alynuzzu

Nu dau vina pe nimeni , Stefan doar sustine cu agresivitate opinia juriului, deoarece , crede el ca va intra in gratiile acestuia (eu ii urez succes)
De ce sa pun intrebari ? (juriul trebuie sa fie expert).
O sa incerc sa imi corectez greselile. Legat de chestia aia cu manualul de Psihologie , cred ca e putin exagerat , eu doar am scos in evidenta niste 'BUG-uri" ale jurizarii.


Com'on... au trecut 3 luni de la ultimul post... sau tot esti "suparat" pe stefan si ceilalti?:P
Alynuzzu
Krueger

Totusi, acuzatiile tale par grave. Intrucat e probabil sa fi observat tu ceva ce noi n-am observat, te-as ruga sa le argumentezi cu cateva exemple concrete. Ce anume te-a deranjat asa tare ?


Nu pot sa dau exemple nominale din motive evidente , insa pot spune cateva chestii in mare:

.....

-Programe a caror sursa este publica , le-am vazut copiate in programe participante (programe de tip R.A.T)



Scuzati-ma ca am redeschis topicul, dar ma deranjeaza o afirmatie.

In primul rand, eu sunt singurul "tip" care are un program Remote Access Tool(la soft utilitar), si ce vrei sa insinuezi? Ca si eu am copiat????

Daca exista pe imens-ul google, tot felul de coduri sursa, de backdoor-uri, si tot felul, de trojan-uri, ca am copiat???? Sincer raspunsul este NU, Tu si Enigma(si el mi-a spus aceeasi parere, ca le-am luat dupa reteaua internet), voi din comunitatea(hachpedia) stiti doar trojans/backdoors, pentru ca vin tot felul de copilasi, cu coduri sursa, modifcate pe site-ul vostru... inseamna ca si eu am venit? Abia astept sa imi expun softurile de anul aceasta din 2009....

Incearca sa cauti pe internet, o sursa asemanatoare, cu a softului meu... si voila... o sa vezi ca nu mai este...

Pai sa o luam altcumva, deoarece tu spui, ca este ilegal sa folosim un Skin, un Component, un DLL, or others....

Tu nu stii care este avatajul programarii orientate pe obiecte (OOP)

De exemplu sa consideram prin absurd: Ionutz dezolva un D++, da, si el acolo face o clasa(TForm), cu 200-300 methode, 500-600 proprietati... asa... si vine Alynutzuu, si vrea sa faca un soft

Ce sa face? Va scrie el clasa TForm2(sa reinveteze roata???) sau va face o clasa noua care mosteneste clasa standard TForm...

Faci o mare confunzie... stiu ca in Borland Delphi 2005(sper sa nu mai insel) era un component, "Refactoring"(adica sa refactorizezi ceva, sa mosteneasca ceva, adica pe romaneste sa folsoeasca ceva scris inainte)

Daca tot nu iti place sa o luam si mai si: Atunci, dece folosim methode WIn32Api???? Dece folosim .NET-ul??? De ce scriem in IDE-uri cu limbaje inalte, si sa folosim methode din sistemul de operare(scrise de altul), mai bine sa scriem aplicatii care merg compilate in DOS? Atunci dece sa foloseasca subrutinele(macrourile) din DOS? Sa le scriem si pe acelea... atunci mai bine sa le scriem in ASM.

Eu am scris vreo 20-25 de RAT-uri, si dupa aceea am realizat acest proiect iti poti da seamna,

Daca doriti sa vedeti in continuare subiectul, incearcati sa cititi si aici http://giga-software.com/forum/viewthread.php?forum_id=19&thread_id=46

:disappointed: Sunt foarte suparat, de acesti oameni, si prin aceastia ne stricam.

Edit: GG Jurizarea a fost buna, 10

Vad ca aici se practica sportul numit “arunca cu noroi” in munca altuia cu pareri cat se poate de subiective desi unele asemanari si idei de optiuni pot insemna doua lucruri: idei stralucite sau inspiratie. Nu imi dau cu parerea fiindca nu as fi in masura sa critic efortul depus sau, in caz contrar, sa justific acuzatiile.
Cat despre comunitatea Hackpedia, in calitate de administrator al acesteia, pot sa spun doar ca nu exista reclama proasta ci doar reclama. Cei ce ne viziteaza comunitatea zilnic cred ca stiu bine cat de ridicata este calitatea articolelor si a raspunsurilor, ele neiesind din sfera hackingului etic.

Alexandru Paunoiu

@Alynuzzu: Tu ai impresia ca cineva a avut ceva cu tine. Juriul se schimba in fiecare an aproape… si dupa cum am mai zis este foarte obiectiv. Daca am o parare pro juriu asta nu inseamna ca este pro doar pentru a castiga ceva din ea. GET A LIFE! :unamused:

@gigaevil : Hackpedia este un forum destul de bine dezvoltat. Mie mi se pare foarte ok. (@Alynuzzu: acum ma dau bine pe langa dranaxum, nu?) :smile:

@timotei21: Nu stie sa piarda.