Global Security Center - Soft - Prahova - 2009 Nationala

Ma bucur ca proiectul meu ti-a atras interesul , insa trebuie sa astepti pana in August.

am fost foarte inpresionat de aplicatia ta cand ti-am vazut-o la suceava :smile:

moldo_razvan

am fost foarte inpresionat de aplicatia ta cand ti-am vazut-o la suceava :smile:



Degaba... daca a "pierdut" la practic :stuck_out_tongue:

Poate repet ceea ce s-a spus mai devreme… si poate ma consideri rau (si chiar nu m-ar deranja) dar tot n-am aflat de ce as folosi “solutia” ta.

Scuza: “Nu pot sa fac ceva mai bun decat o multinationala cu o gramada de angajati” nu tine. Daca ai o idee buna atunci nu conteaza numarul de oameni care participa la proiect. Ba din contra. Daca un proiect e la inceput atunci un numar mare de participanti mai de graba il omoara decat sa-l ridice.

Fair enough, nu vei putea sa faci o solutie completa gen Bit Defender sau Norton, dar din cate am vazut programul tau face nimic din toate.

Antivirusu nu-i chiar ff bun
keylogere nu detecteaza
functia de backup nu e chiar finalizata

Cred ca mai interesant ar fi fost sa-ti alegi o nisa si sa inovezi acolo. Poate pe viitor il puteai extinde. Poate mai gaseai inca 2-3 oameni care se pricepeau la altele si faceai chiar o solutie de securitate buna. Cu backup, cu criptare cu tot ce vrei. Dar sincer degeaba faci multe daca nu faci ceva ff bine.

Just calm down.

Victore, nu poti sa imprastii participanti cu noroi, mai bine sa te uiti la tine. Am cautat singurul tau proiect SellIT, dupa cum arata in screenshot-ul atashat http://infoeducatie.ro/lucrari/2006/542poza1.jpg pare a fi un program “foarte invovator”, si rezultatul a fost lamentabil. Have a nice day.

lol

Nu stiu daca e relevant pentru discutia de fata ceea ce am facut eu la un moment dat in viata mea. Nu voi da detalii referitoare la proiect. Din cate tin eu minte post-ul meu a fost referitor la proiect si nu la persoana.

Oricum nu cred ca mai are rost sa postez ceva pe acest forum

Nu vreau sa para ca iau apararea lui @wykthorr, dar chiar nu are relevanta un proiect anterior. Cu totii am fost/suntem mici candva si am facut/facem lucrari stangace. :fearful:

Cheers! :smiley:

St3faN

Nu vreau sa para ca iau apararea lui @wykthorr, dar chiar nu are relevanta un proiect anterior. Cu totii am fost/suntem mici candva si am facut/facem lucrari stangace. :fearful:

Cheers! :smiley:


+1 de la mine.
Toata lumea incepe cu "chestii" mici si urate :wink:. Si aia nu e un motiv de criticat si evaluat o persoana. Punct.

Hai sa ne concentram pe scopul acestui thread: intrebari si sugestii pt program (cum au : victor, eu, stefan)

@wykthorr , cat timp dai un feedback constructiv , real , fara rautati nefondate , accept si apreciez feedbackul.
Ceea ce spui tu nu este o scuza , este un adevar , deoarece firmele mari de software au cam acaparat tot ceea ce tine de securitate/antivirus. Pentru ceea ce si-a propus sa faca , eu cred ca se descurca excelent(antivirus de fisiere) + utilitatile. Nu oblig pe nimeni sa foloseasca produsul meu ,

programul tau face nimic din toate.[/quote:1kvuzuvz]
Acuzatie nefondata

Antivirusu nu-i chiar ff bun
keylogere nu detecteaza
functia de backup nu e chiar finalizata

Nu cred ca l-ai testat personal. La detectarea keyloggerelor am o idee , insa nu cred ca o sa am timp sa o implementez. Functia de backup este terminata , timotei21 doar mi-a dat niste sugestii.


[quote:1kvuzuvz]Dar sincer degeaba faci multe daca nu faci ceva ff bine.
Poate repet ceea ce s-a spus mai devreme… si poate ma consideri rau (si chiar nu m-ar deranja) dar tot n-am aflat de ce as folosi “solutia” ta.

Scuza: “Nu pot sa fac ceva mai bun decat o multinationala cu o gramada de angajati” nu tine. Daca ai o idee buna atunci nu conteaza numarul de oameni care participa la proiect. Ba din contra. Daca un proiect e la inceput atunci un numar mare de participanti mai de graba il omoara decat sa-l ridice.

Fair enough, nu vei putea sa faci o solutie completa gen Bit Defender sau Norton, dar din cate am vazut programul tau face nimic din toate.

Antivirusu nu-i chiar ff bun
keylogere nu detecteaza
functia de backup nu e chiar finalizata

Cred ca mai interesant ar fi fost sa-ti alegi o nisa si sa inovezi acolo. Poate pe viitor il puteai extinde. Poate mai gaseai inca 2-3 oameni care se pricepeau la altele si faceai chiar o solutie de securitate buna. Cu backup, cu criptare cu tot ce vrei. Dar sincer degeaba faci multe daca nu faci ceva ff bine.

Nu este un centru profesional de criptare , deoarece personal nici nu vad rostul la asa ceva (dar sa mai scriu un for ca sa il recripteze de x * 100 ori (sa zicem) nu ar fi o problema) si nici de backup. Iti poti face prorpia arhiva arhivand si criptand :wink:
Ce anume nu este foarte foarte bine???

PS: Rog criptanalistii sa nu posteze teorii + link-uri catre tutoriale deoarece nu este cazul .Inteleg care sunt avantajele unor tehnici de criptare avansate , rolul lor , insa din cate stiu eu AES nu a fost spart de nimeni . GSC foloseste oricum un standard (zic eu) dezvoltat de criptare ca si majoritatea programelor specializate in criptare care foloses AES + niste tehnici de interschimbare a stringurilor dupa o regula “random” (acel random fiind definit de programator)