OPEN - pentru cine?

Da, exact!

In concluzie, ar fi super tare daca tema de la open ar cere mai mult decat o prezentare in imagini si cuvinte.

anul trecut s-au folosit doar imagini si cuvinte? din cate am vazut…baietii s-au folosit si de alte elemente…

da dar la tema de anul trecut la ce puteai folosi php-ul … news aventual mail intern intre mebrii si un forum pe 2 nivele

Si la urma urmei de ce ai nevoie de mai mult?

Eu cred ca organizatorii doresc sa vada ce pot face unii intr-un timp limitat , sub presiunea timpului. Cum reusesc in acel interval de timp sa gaseasca sursa de inspiratie de idei si cum reusesc sa puna cap la cap aceste idei. Nu cred ca-i intereseaza prea mult altceva. Asta e marea incercare , sa sti sa folosesti timpul si spatiu. Restu e doar un bonus!

wickedman

Sa luam de exemplu tema de la editia trecuta: "Verde crud, verde crud, te mai vad, te mai aud ...".
Este o tema strict de creativitate: idee si concept grafic. Asa si trebuia intrucat au fost disponibile ~12h de lucru.


Aproape orice tema iti permite o libertate mare de exprimare.
Exemplu: sub motto-ul "verde crud, verde crud, te mai vad, te mai aud" puteai sa faci un site pentru salvarea padurilor din Carpati, sa ai stadiul defrisarilor, sa ai rapoarte la zi cu actiunile desfasurate, cu expeditiile de curatire a gunoaielor, etc, etc.
Tot ce iti trebuie este creativitate.

Exact , ii dau dreptate lui vivi…organizatorii iti dau o tema…cum vezi tu acea tema…este treaba ta. Ai dreptul la libera exprimare :smile:

hmm… nu am vazut problema chiar din unghiul asta.

trebuie sa recunosc ca ai dreptate.



cool