Programare in Vb6

… presupun. Dar tot ce presupun mi se pare destul de logic … adica eu daca am o interfatza in care incarc ditamai bitmap-ul shi ii dau minimize, pai eu nu mai vad nici un bitmap pe ecran iar atunci, logic, ar trebui sa il descarce din memorie.

Cand spun bitmap-uri ma refer la partea “desenata” a programului.

lakelake

faci o fereastra care nu contine nimic in vb apoi aceeasi fereastra o faci si in delphi.le minimizezi pe amandoua si vezi ce se intampla.sa vezi ca am dreptate



pai exact asta am facut de la inceput, si de aceea am si post`at.
am luat un proiect in delphi, l`am rulat, i`am dat minimize si dupa 4-5 teste din astea nu se mai schimba nimic in graficul de memorie.

practic nu se intampla ce zici tu si teoretic nu are sens.
probabil o fi windows`ul meu mai fraier daca la tine merge altfel.

hai sa incheiem subiectul ca nu ajungem nicaieri. te rog.

Shi eu zic sa inchidem post-ul … fenomenul acesta e datorat de windows … shi nu cred ca mai are rost sa ne “batem tastatura” pentru acest subiect. :smiley:

Eu zic sa nu-l inchiidem. Jocu meu ii atat de destept incat cand ruleaza are 9 MB de memorie si cand dau minimize are 800 K :smile:. Si ‘JUR’ c-am implementat eu chestia asta :smile:. Btw: VS.NET 2003 - C++

cavendish

Eu zic sa nu-l inchiidem. Jocu meu ii atat de destept incat cand ruleaza are 9 MB de memorie si cand dau minimize are 800 K :smile:. Si 'JUR' c-am implementat eu chestia asta :smile:. Btw: VS.NET 2003 - C++


Bravo tzie !

se poate implementa si in vb cu putin stress dar nu stiu daca merita.pt un joc super mare merita, dar pentru un programel de 300KB nu cred ca are rost.dar oricum programul meu are implementata si optiunea asta pt orice eventualitate.dar e o optiune doar…