Tricoul InfoEducatie & Adobe.. + concurs!

Am ajuns si la momentul mult asteptat al anuntarii modelului final de tricou. In urma unei foarte disputate jurizari am decis sa cream un design care sa imbine partile cele mai interesante ale design-urilor finaliste:

- baza simpatica de la lailat

- super-replica “proud contestant of” de la jimanjir si scrisul pozitionat interesant pe maneca tot de la jimanjir.



Prin urmare, click <a href=“http://www.flickr.com/photos/myadobe/895632194/:11r6c6wr]aici[/url:11r6c6wr] pentru a vedea designul final al tricoului!

Nota: Numele se va scrie in continuare cu marker, dar pe balonul portocaliu, iar “powered by Adobe” va fi centrat pe maneca (vizibil cel mai bine din lateral)





Si acum, premiile:

- pentru cei trei finalisti, St3faN, jimanjr si lailat: un pranz si un joc de ping pong sau <a href=“http://wii.com/:11r6c6wr]Wii[/url:11r6c6wr] la Adobe Photoshop CS3



- si pentru toti cei care au propus designuri: St3faN, Junyor, jimanjr, lailat, andrei_tgm, mihneasim, dirtykid, vlad, dranaxum: un tricou InfoEducatie in plus si [url=http://www.flickr.com/photos/myadobe/895631770/”>obicte promotionale Adobe.





Va multumim tuturor celor care ati participat la acest challenge - prin propuneri de design sau prin pareri exprimate pe forum. Suntem convinsi ca tricoul rezultat este mult mai fain decat cel pe care l-am propus initial si mult mai bun pentru a fi purtat si in afara evenimentului - ceea ce este un succes pentru initiativa noastra.





PS: mihneasim va primi un [url=http://www.flickr.com/photos/myadobe/895631798/”>premiu foarte special pentru designul propus

Felicitari castigatorilor. E dragutz designul tricoului.



Cheers :smiley:

Woo! Abia astept sa ma joc ping-pong cu lailat si St3fan :smiley:

"si mult mai bun pentru a fi purtat si in afara evenimentului"
oare cine a propus asta? :wink: :smile:))))) haha ... multumim k oferiti si la restul "participantilor" premii :smile: :wink:

jimanjr… mai bine un Wii la sediul Adobe… :smile:…serios… am vazut chestia asta…si ii misto :smile:

euuuu? sunt atat de emotionat. N-am castigat niciodata nimic :cry: … viata mea are deodata sens :smile:



Foarte, foarte dragut din partea voastra sa ne premiati pe toti :wink: !!

jimanjr

Woo! Abia astept sa ma joc ping-pong cu lailat si St3fan :smiley:



Wii ca e mai fain :smiley: !

Majoritatea a decis Wii… atunci Wii sa fie



:laughing:

Wow, in primul rand, multumiri Adobe! Premiile sunt cu totul si cu totul speciale :smile:



Abia astept sa port tricoul de anul acesta! :sunglasses:



jimanjr, St3fan, ne vedem pentru wii atunci

jimanjr

Majoritatea a decis Wii... atunci Wii sa fie

:laughing:




Nu vreau sa va coplesesc, dar dupa parerea mea o sa puteti juca si ping-pong si Wii - cu mentiunea sa fiti atenti pe cine alegeti al 4-lea la oricare din jocuri pentru ca pe aici sunt multi experti :smile:.

Acum ca s-a incheiat concursul, vreau sa multumesc Bogdan Ghervan, unul din stagiarii care fac practica la Adobe in aceasta vara. Despre mine am pus mai jos descrierea de la Alumni InfoEducatie, iar Bogdan - si el un Alumni InfoEducatie - va scrie curand cate ceva despre el intr-un alt post.

"Software engineer pentru Adobe Romania in echipa Experiments - cei la care ajung problemele interesante :smile:. In ultimii ani am fost trainer pentru o companie italieneasca, freelancer, instructor Java si seminarista.

InfoEducatie a insemnat, prin 1996, primul contact cu elemente IT practice, nestrict algoritmice - aici am invatat HTML si am aflat ca pentru a avea o retea nu e suficient sa pui un fir intre doua calculatoare :smile:. Apoi am vazut concursul crescand an de an, avand seminarii, concursuri open pentru finalisti, studenti in juriu, prezentari din partea unor companii private. Elementul comun al tuturor acestor ani - oamenii pasionati care vin aici, din toate "taberele": elevi, studenti, profesori, companii.

Imi place sa lucrez cu oameni destepti si pentru care ceea ce fac este ceva interesant, nu o povara. Sfatul meu este sa continuati sa faceti ceea ce va place si in acelasi timp sa incercati sa va perfectionati investind in voi insiva - desi poate pentru multi nu pare asa, la varsta asta aveti ceva foarte pretios: timp liber."

Din pacate eu sunt din veche garda, actual student, si nu prea pot ajunge la Galaciuc anul asta. :smile:



Anyway, felicitari castigatorilor, sa va jucati pe wii si pentru noi astia ce nu am castigat. :wink:

Se accepta daca dorim un tricou in plus (in caz ca primul se murdareste :laughing: ) si suntem dispusi sa platim pt el ?

salieri

Se accepta daca dorim un tricou in plus (in caz ca primul se murdareste :laughing: ) si suntem dispusi sa platim pt el ?



Intotdeauna mi-am dorit sa existe un "xerox" pentru tricouri :smile:
sa-ti faci exemplare de rezerva sau sa dai la altii...

Salutare!



Sunt Bogdan şi voi veni anul acesta la InfoEducaţie împreună cu Irina din partea Adobe România unde lucrez vara aceasta ca programator stagiar (am fost selectat printr-un site specializat pe programe de tip internship). Lucrez într-o atmosferă placută care face ca activitatea mea să pară relaxată şi mult mai uşor de dus la capăt, iar atunci când iau câte o pauză joc un tenis de masă. Împreuna cu colegii din echipa mea vom construi o aplicaţie ce va fi lansată probabil în toamnă (şi despre care veţi putea afla atunci undeva de pe site-ul Adobe, dar şi de pe blogul meu).



Am fost la InfoEducaţie acum doi ani, unde am luat locul 4 la categoria Web. Nu pot să-mi amintesc decat cât de fain mi s-a parut atunci în tabară. Concursul a fost de asemenea şi o cale de a cunoaşte alţi oameni pasionaţi şi a fost o motivaţie pentru activitatea mea de după. De abia aştept să vin şi anul acesta. Ne vedem în tabară!



P.S. (pentru salieri): Nu am făcut tricouri mai multe decât numărul participanţilor, dar dacă am numărat greşit şi sunt mai puţini, tricourile rămase vor fi împărţite celor care mai doresc unul în plus (ladies first! :smiley:)

Bogdan

Iti multumim ca te implici si mai ales ca apreciezi un loc care, poate a avut o mica influienta asupra carierei tale.

Daca nu te-ai trecut la “alumni”, fa-o!



te asteptam cu mare placere

Data la care cei trei finalisti sunt invitati la sediul Adobe este 17 august 2007 (vineri). Puncte de reper: Mall Plaza (Militari), statia de metrou Armata Poporului.



Am pregatit si o surpriza suplimentara: Alexandru Costin si Bogdan Ripa, care sunt Director si respectiv Director of Engineering in Adobe Romania vor fi disponibili pentru a discuta cu voi, a va raspunde la intrebari etc.



Va rog confirmati faptul ca puteti veni. Va asteptam!

Imi pare foarte rau, dar nu pot ajunge pe 17 august in Bucuresti. Sunt plecat de acasa :disappointed: .Presupun ca nu se poate amana… Asta este :disappointed: .

Si pentru mine e putin cam complicat dar cred ca o sa ajung.



P.S.: Cam pe la ce ora?

V-am dat, celor trei finalisti, un mesaj privat cu cateva date alternative - va rog raspundeti-mi cat de curand ca sa stabilim o data la care puteti veni toti.