Under Siege - Soft - Bucuresti - 2006 Nationala

faci cum vrei cat timp ai o prezentare cat mai reusita dpdv persuasiv… caci doar asta tintim toti… nu-i de-ajuns sa ai inteligenta… trebuie sa stii si cum s-o vinzi… doar asta faci toata viata… :smile:



P.S. voi ati observat ca nu exista sectiunea jocuri?!?!?!? jocu vostru ce trasaturi educationale/utilitare are?

Continuarea am pus-o aici, ca deja erati offtopic.

DeX tata…la InfoEd ba e sectiune de jocuri ba nu e sectiune de jocuri…chiar dak e …d fapt NU e…si oricum ajungi sa te bati cu cei d la soft utilitar maica…asa a fost acum 2 ani, asa a fost acum 1 an. Daca ai mai fost poate tii minte. Nu vreau sa ma trezesc k ma inscriu la o sectiune fictiva. Nu stiu c au facut anul asta dar daca seamana chiar si la o singurra molecula cu c a fost p municipiu mai bine imi fac un serviciu si ma inscriu la soft :wink: . In legatura cu utilitatea jocului asta aflii la prezentare :wink: , n-are rost sa imi fac lobby d p acum :wink:

Ma uit pe la jocuri ca sa vad daca avem clienti seriosi. Din cate se vede, se pare ca DA. Poate ca anul acesta reusim sa intarim sectiunea asta si sa o facem cu un statut CLAR.

Asteptam noi clienti

asa sper si eu. Si anul trecut au fost Q4K, kre a luat locul I, dak veneau si aia cu RoboBomber ar fi fost si mai si. Game programming isn’t as simple or petty as one might think. E chiar destul d greu dak vrei sa faci ceva mai evoluat dekt un X si O in DOS cu grafica BGI. Nimic nu mi-ar placea mai mult dekt sa existe o categorie speciala pt jocuri la InfoEd. Desi pt mine va fi prea tarziu makr pt altii kre ar fi tentati sa se apuce d programare d joace dar nu prea ar avea chef sa se bata cu cei d soft utilitar ( p aceleasi criterii d evaluare gen “si kre este UTILITATEA jocului tau??” )

Uitilitatea jocului ar putea fi citita ca si: jocul tau s-ar putea vinde? ar putea fi competitiv cu alte jocuri? are sens?

Orice joc poate fi un framework pentru un viitor joc/proiect mai mare. Asta e utilitatea.

Depinde cu c alte jocuri: Empire Earth 1 sau 2, Age of Empires 2 sau 3, Age of Mythology? and the list can go on. Am incercat si noi sa facem c putem si ink mai lucram; dak se va ajunge la concluzia k e ceva d capu’ acestui proiect bine, dak nu, iarasi bine. Vb dlui Onea, makr sa ridicam standardul jocurilor d la InfoEd :smile: si tot e ceva :stuck_out_tongue:

Parerea mea este ca in esenta daca vrem neaparat sa vorbim despre utilitatea unui joc putem vorbi despre acel joc ca un motor grafic, de gameplay, multiplayer etc… => in urma vanzarii/punerii la dispozitie a unui astfel de program se pot construi n jocuri in jurul acestui cod poate chiar destul de diferite