Catalogul Virtual - Web - Mehedinti - 2006 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Mehedinti

Descriere

Catalogul Virtual este un site bazat in principiu pe lucrul cu bazele de date, ce permite parintilor si elevilor sa vizualizeze notele acordate de catre profesori, pentru performantele scolare! Autentificare se face pe baza de nume utilizator, parola si tipul utilizatorului (profesor, elev, parinte, administrator site)!

Tehnologii

Photoshop CS2, FlashMX, PHP, MySQL

Cerinte sistem

P133, 32 RAM, Video 8MB, HDD (spatiu pentru proiect) 100 MB

Realizatori

Dinca Radu

  • Scoala: Grupul Scolar “Domnul Tudor”
  • Clasa: IX
  • Judet: Mehedinti

Screenshots

Screenshot-ul nu arata prea bine :disappointed:

A mai fost asa ceva si anul trecut, a fost destul de apreciat.

cine-i domnul Tudor ?

Bulishor

cine-i domnul Tudor ?



:laughing: Si eu am avut in liceu un prof pe nume Tudor.. Era cam pasionat de bauturi spirtoase :laughing:

Domnul Tudor e un liceu de la noi din oras… si istoric vorbind, a fost un tip care a facut o rascoala care, evident, a fost infranta… Altfel spus, a facut scandal si si-a luat-o peste bot.

liquidsnake

Screenshot-ul nu arata prea bine :disappointed:
A mai fost asa ceva si anul trecut, a fost destul de apreciat.




Sorry pentru screenshot, dar am avut probleme cu uploading-ul.... ""mai net connecsion sax!""

la intrebarea “cine-i domnul tudor?”, raspunsul dat de krueger este foarte bun… este un liceu de la noi din oras, mai exact liceul la care sunt eu!

daca ai sti sa comprimi ca omul normal un jpg ca sa nu aiba 2mb (!!!), poate n-ar mai conta ca “iour net connection sacs”. un jpg de 1024x768 n-ar trebui sa aiba mai mult de ~100k.

ala e cam bmp… e jpg numai cu numele :laughing:

De ce ocupa 100 MB?? Toate pozele sunt BMP? :stuck_out_tongue:

Tinand seama ca e vorba de baze de date, poate vrea omul sa se asigure ca in aia 100MB intra apache, php, mysql, pagina propriu-zisa si baza de date. :wink:



Oricum, in principiu, are dreptate… e bine sa fie 100MB liberi acolo. Pentru zile negre…

Am vazut ca va intrebati de ce imi trebuie 100 MB pentru proiect…

Pai oameni buni, eu nu cer nimanui sa faca treaba mea, asa ca am vrut sa ma asigur ca am spatiul necesat pentru a-mi instala si eu un easyphp (care are nici mai mult, nici mai putin de 63,9 MO (67.104.768 octeţi)), si restul pentru eventuale script-uri si poze… Got it???





Ma bucur ca v-am putut lamuri… :smiling_imp:: :smiley: :smiley: Daca mai aveti nelamuriri, astept…

uhm … vezi ca acolo nu-ti vei instala serverul cu configuratia proprie … toate proiectele web se pun pe un singur server.

Aha, ok. Ma gandeam ca in spatiul ala nu intra si web serveru…