CMS17 - Web - Braila - 2009 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Braila

Descriere

Sistem de administrare al continutului - usor de folosit ,simplu si securizat

Tehnologii

HTML,CSS,PHP,JavaScript

Cerinte sistem

VertrigoServ

Realizatori

Badea Sorin

  • Scoala: Colegiul National " Nicolae Balcescu"
  • Clasa: XI
  • Judet: Braila

Ciuca Bogdan

  • Scoala: Colegiul National " Nicolae Balcescu"
  • Clasa: XI
  • Judet: Braila

Screenshots



Sa ghicesc: se cheama CMS17 pentru ca autorul are 17 ani, nu? Ce-am ghicit. Vii si la anul? Stim deja numele: CMS 18. Cand am auzit ca s-a inscris lucrarea asta, credeam ca e o gluma buna, dar e serioasa treaba

ati fost si anu trecut cu CMS16?

@moldo_razvan: da, au fost si anul trecut…de fapt doar unul din ei. Se numea CMS16…

@BuDDhA: da, de la aia vine “17”…

PS: nu am treaba cu proiectul, doar ii cunosc extrem de bine p-amandoi membrii echipei.

I’m not a web-guy, dar ma intreb si eu:
Ce ar avea mai mare succes in the real world - inca un CMS intr-o lume impartita intre Wordpress/Drupal/Joomla sau un plug-in interesant pentru una dintre platformele antementionate ?

acuma si u esti rau,nu prea am vazut pana acuma o lucrare originala sa zic “asa nu am mai vazut”.Ei concureaza cu ei insasi sa vada daca is in stare sa faca ceva de genu nu vor sa intreaca joomla/drupal etc.Nu cred ca este un concurs de “inventi” :laughing: ,e cam greu sa faci ceva ce nu s-a facut…


ps. Si amandoi ati participat si in 2008
Badea Sorin, Ciuca Bogdan

moldo_razvan

acuma si u esti rau,nu prea am vazut pana acuma o lucrare originala sa zic "asa nu am mai vazut".Ei concureaza cu ei insasi sa vada daca is in stare sa faca ceva de genu nu vor sa intreaca joomla/drupal etc.Nu cred ca este un concurs de "inventi" :laughing: ,e cam greu sa faci ceva ce nu s-a facut....


ps. Si amandoi ati participat si in 2008
Badea Sorin, Ciuca Bogdan


Si ce daca e greu? Daca chiar vrei sa faci o faci.

Nu are nimeni pretentia ca tehnologia CMS-urilor web-based sa fie revolutionata peste noapte, de doar 2 oameni.

Eu puneam doar in discutie directia in care v-ati investit efortul. Este de apreciat ce ati realizat si arata bine! Totusi, mi se pare esential ca inainte de a te angaja la un proiect sa (supra)optimizezi ceea ce-ti propui.

Vreau sa spun ca folosind cunostiintele de care ati avut nevoie in a realiza un CMS, ati fi putut “construi” feature-uri utile/cautate/de foarte mare succes, <peste> tehnologii deja consacrate.

Va doresc multa bafta !

Pai nu prea am avut nici o idee mai originala si am zis sa ne imbunatatim lucrarea de anul trecut, refacand-o de la 0. Insa am platit pentru asta: din cauza lipsei de “originalitate” n-am intrat in Open. Asta e, la anul vom face ceva inovator, dar as veni cu 2 proiecte, numa ca sa-i ofticam pe unii (unul din ele fiind CMS18). =)