Concurs cu premii: Identitatea vizuala a Infoeducatie 2011

Stimati participanti, concurenti, profesori si fani Infoeducatie,

Lansam competitial “Identitatea vizuala a concursului InfoEducatie 2011”, in ideea de a avea un set de materiale promotionale reprezentative: Insigna, PLacheta pentru premianti, Bannere, Afise, Rollup.
Conditii grafice: sa se foloseasca sigla consacrata a concursului elemente din cadrul natural al zonei, IT&C.
Textul va include numele concursului si a locului de desfasurare, numele Ministerului Educatiei. Pe banner si pe Rollup se vor adauga sponsorii principali: Google, Oracle, Intuitext, Cisco si sponsorul de comunicatii pe care nu il precizam deocamdata.
Dimensiunile pentru fiecare element sunt cele consacrate sau cu sugestiile urmatoare:
- insigna, maxim 50 mm
- placheta 180x240 mm
- banner 800x2400 mm
- rollup 800x2000 mm

Castigatorii vor avea sejur gratuit la Galaciuc, in perioada taberei si premii in obiecte.
Modelele vor fi afisate in aceasta sectiune.

Va doresc succes!

Am facut o insigna :smile:

[attachment=0:6ewa382p]insigna.png[/attachment:6ewa382p]

Interesant, dar mai asteptam propuneri. Chiar ne grabim, ca sa facem lucrurile din vreme!
Asteptam!

Puteti posta logo-ul de la “InfoEducatie” cu fundal transparent?

http://infoeducatie.ro/images/siglaInfoEdu.gif

Si daca ai Photoshop ii dai la select->color range si alegi alb, apoi Ctrl+Shift+I si ai selectia :smile:

Mersi, ma descurc de aici . Poate fac maine sau poimaine o incercare :smiley:

Asa cum am spus am incercat si eu un design…
Design-ul este vectorial.
Astept sugestii…

http://img194.imageshack.us/img194/5980/infoeducatie.png

Super designul! Imi place in primul rand conturul.

Apropo, am mai venit si eu cu un ecuson :smile: Am si un banner gata, dar astept sponsorul de comunicatii :smiley:

[attachment=0:1m2mjwi6]Ecuson IEd.png[/attachment:1m2mjwi6]

Operatorul pentru comunicatii va fi ORANGE iar suportul tehnic va fi CISCO.
Astept in continuare idei. Nu utati ca o insigna trebuie sa fie vizibila, cu elemente grafice distincte, schematizate. Aveti in vedere ca este un obiect mic … Bannerele si RollUp trebuie sa fie ferme, sugestive, poate chiar si socante, vizibile de la distanta. Nu uitati ca o buna schematizare si elementele clare si distincte dau forta unui obiect vizual: afis, banner, etc. Evident, trebuie sa se vada bine informatia!

Succes!

Rollup: :smiley:

[attachment=0:2skl8vzc]Infoeducatie1.jpg[/attachment:2skl8vzc]

Am si eu o propunere
Dar stau prost la Banner
Ecuson propune Patricia…

Si o placheta:
[attachment=0:25g56rw8]Infoeducatie2.jpg[/attachment:25g56rw8]

Presupun ca afisul va fi format A3, nu?

Useful :wink:

Ar fi frumos sa se faca un poll pentru votarea a celor mai bune desene. Iar rezultatul sa fie luat in calculat doar daca este o variatie destul de mare de punctaj.

Gata :smile: Scuze de greseala :smiley:

[attachment=0:3hk1tctu]Infoeducatie2_2.jpg[/attachment:3hk1tctu]

Se pot folosi resurse Creative Common in insigna/placheta/banner/rollup?

hai ca ma bag si eu
[attachment=1:s40v5ydw]Infoed-sigla_with BG.png[/attachment:s40v5ydw]

Edit: Am facut si un banner:
[attachment=0:s40v5ydw]banner_infoed_with_sponsors.png[/attachment:s40v5ydw]

Am facut si eu o insigna :smile:

http://img204.imageshack.us/img204/4163/banner000001.png

Stiu ca e un pic cam mic dar pote va place.

Asive

hai ca ma bag si eu



Imi plac lucrarile tale, sunt elaborate, gandite, estetice. Din pacate, toate elementele de identitate vizuala au fost comandate deja: banner, insigne, plachete, medalii, diplome...
Multumesc