Concurs pe echpe

Stau sa ma gandesc ce inteleg organizatorii prin concurs pe echipe…hmm…

Exista un concurs pe echipe la WebDesign. De ce nu exista ceva asemanator si pentru soft-uri. E vreo problema cu timpul de gandire pe care-l solicita un soft? Asta e motivul pentru care nu exista asa ceva :question:

Cam asta e problema … la soft dureaza mult pana sa scoti ceva dar la web, daca ai inspiratie shi cunoshtintze, faci o pagina de web in 15 min de spargi concurentza.

Shi eu sunt la soft shi cred ca ar fi frumos sa ne organizeze shi noua un concurs pe echipe … sa facem o aplicatzie mica gen: program de chatuit, un boardgame etc. Dar cred ca s-ar ivi probleme pentru ca, repet, dureaza pana sa faci un soft kalumea.

Oricum se pare ca cei care vor fi la concursul pe echipe vor rata o drumetie, 2 seminarii, discoteca shi filmoteca din 18.08. Asta e!

BlackKiss, dupa ce ai zis: “se pare ca cei care vor fi la concursul pe echipe vor rata o drumetie, 2 seminarii, discoteca shi filmoteca din 18.08”, s-ar parea ca nu noi avem de piedut. Totusi ar fi frumos sa se gandeasca si ceva pt soft. De exemplu in 1-2h, sa se conceapa schematic un soft. SCHEMATIC. Ce si-ar propune sa faca, cum functioneaza, facilitati, cui se adreseaza, chestii din astea. Parerea mea!

Wolfy_san

...
s-ar parea ca nu noi avem de piedut
...


Mie imi pare rau de cei de la Web pentru ca in drumetzia aia vroiam sa vina shi alte persoane nu numai cei de la Soft.

Wolfy_san


...
in 1-2h, sa se conceapa schematic un soft
....


Idee foarte buna ... trebuie vorbit cu domnul Onea.

Blackkiss, stai calm ca o sa vina multa lume de la pagini web, ca doar primele 5 echipe (judete) participa la Open. Si totusi, ar putea sa vina si cei care participa la Open ca sa faca poze, daca tema le cere.