Darkness fighters - Multimedia - Brăila - Lucrari 2020 Online

Informatii generale

Descriere

Darkness fighters este un joc RPG creat de mine pe platforma celor de la epic games. Utilizand tutoriale de pe youtube si modificari aduse de catre mine am reusit sa combin toate elementele intr-un joc complet functional pe orice tip de calculator sau laptop. Jocul dispune de doua NPC-uri functionale care necesita ca personajul sa fie langa ele pentru a putea activa functiile acestora. Pe mapa jocului sunt dispuse patru elemente care ii pot mari viata jucatorului. Darkness fighters dispune de doua caractere din care se poate alege la lansarea jocului. Primul este mage-ul care dispune de 3 abilitati iar al doilea este warrior-ul care dispune doar de abilitatea de a ataca normal dar mai multi oponenti deodata. Jocul are detalii mici dar interesante pe mapa in care se afla inamicii.

Tehnologii

Pentru a putea folosi abilitatile mage-ului jucatorul trebuie sa apese butoanele 1, 2 si 3 de la tastatura. Pentru a ataca warrior-ul trebuie apasat click stanga pe mouse. Inamicii pot fi omorati usor si vor dropa fiecare ceva diferit, cum ar fi o suma de bani diferita si niste obiecte. Pentru a vedea obiectele primite jucatorul trebuie sa apese butonul i. Cu banii primiti se poate cumpara un anumit lucru din shop-ul de la marginea mapei. Fiecare inamic va da si un numar de xp.

Cerinte sistem

Pentru a rula jocul trebuie creeat un cont pe platforma celor de la epic games, care se poate gasi pe google. Pe urma instalat epic games launcher si de acolo intrat in sectiunea Unreal Engine 4 si trebuie descarcata versiunea 4.24.3 a acestui engine.

De aici se poate descarca tot proiectul:

Realizatori

Mario-Eduard Nutu

  • Scoala: C.N.N.B
  • Clasa: 11
  • Judet: Brăila
  • Oras: Braila

Screenshots

Salut Mario,

Crezi că jocul tău se poate încadra mai bine la categoria Utilitar? În general, jocurile au șanse mai mari să primească mai multe puncte la Utilitar.

Dacă ești ok cu asta, lasă un comentariu aici și se va rezolva.

Mulțumesc :smiley:

Da, sunt de acord cu acest lucru. :grin:

Am vazut ca celelalte jocuri au link-ul catre github, dar eu nu pot pune toate fisierele acolo deoarece sunt peste limita de 100 pe care o permite site-ul