E-Learning - Soft - Suceava - 2010 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Suceava

Descriere

e-Learning este un soft utilitar ce vine în sprijinul elevilor dar în acelaşi timp şi al profesorilor. Aplicaţia se doreşte a fi un soft foarte maleabil şi foarte uşor de utilizat. Pe lângă uşurinţa cu care poate fi folosit, softul atrage toţi utilizatorii prin modul său de prezentare ergonomic şi foarte elegant. Se doreşte ca prin folosirea acestui soft procesul de studiere, verificare şi însuşire a noilor informaţii să fie cât mai atrăgător şi eficient. Aplicaţia este una multi-user(cu utilizatori multipli) pentru a putea fi folosită cu uşurinţă, de exemplu, la orele de curs de la şcoală.Aplicaţia poate fi accesată de oriunde şi astfel se pot centraliza toate datele mult mai uşor, pentru a se efectua ulterior diverse statistici. Pentru ca aceast soft să fie accesibil tuturor, este structurat în aşa fel încât utilizatorii să poată interacţiona cu el intuitiv, nefiind nevoie de instruiere specială.

Tehnologii

php,javascript

Cerinte sistem

un calculator cu un browser instalat

Realizatori

Adoamnei Andrei

  • Scoala: C.N. Mihai Eminescu Suceava
  • Clasa: a XI -a
  • Judet: Suceava

Coman Florin-Alexandru

  • Scoala: C.N. Stefan cel Mare Suceava
  • Clasa: a XI-a
  • Judet: Suceava

Avădănei Andrei

  • Scoala: C.N. Mihai Eminescu, Botosani
  • Clasa: a X-a
  • Judet: Suceava

Screenshots

Paremi-se că ai înregistrat lucrarea ta greșit și că ai pus poza de la cel de-al doilea proiect „Album Poezii”.

Da ai dreaptate. Am atasat acum o poza .

kollaps117

Paremi-se că ai înregistrat lucrarea ta greșit și că ai pus poza de la cel de-al doilea proiect „Album Poezii”.


Eu credeam ca e sarcasm :laughing:

:laughing: :laughing:

Bun venit este o placere sa ma intalnesc cu vechi prieteni.

Interesanta este echipa. In general 1 leu + 1 leu + 1leu = 3 lei . Dar cum este in programare: un programator bun + 1 un programator bun + 1 un programator = cat? In programare exista ingineria programarii unde am gasit raspunsul cum se inteleg sute de programatori la o firma mare sa creeze un produs viabil . Solutia se numeste limbaj de descriere, des utilizat este UML. Voi cum va descurcati ca eu n-am reusit sa ma inteleg cu nimeni, am incercat o data si 3 sferturi ne-am certat(discutat) si cand ne-am inteles fiecare avea scrisa aplicatia de la 0 complet, deci nu am reusit sa scriem 2 jumatati ci 2 programare complete, oricum felictari si oricare dintre voi poate scrie o lucrare de locul I, chiar daca 1/3 + 1/3 + 1/3 = 1

Bafta

Salut Ionut,

Intradevar, nu e nimic mai frumos sa ne revedem din cand in cand. Ca sa iti raspund la intrebare ar trebui sa intram intr-o alta sectiune, ce nu se incadreaza deloc in domeniul nostru - subiectivismul.

Ai precizat, chiar tu, ca nu ai reusit sa te intelegi cu o echipa. Dar ai analizat motivele? E posibil sa fie faptul ca unii oameni nu-s facuti sa lucreze in echipa, nu-s facuti sa dezvolte aplicatii pe bucati sau se descurca mai bine singuri.

Dar … sa revenim la noi.
Cum facem asta? Hmm, nu stiu, probabil e noroc ca ne-am gasit unii pe altii, ne-am cunoscut si pana acum, a mers sa lucram si impreuna.

Motivele pentru care am creat aceasta echipa sunt simple - am vrut sa dovedim ca niste oameni ce au interese comune, din locuri diferite, sunt capabile sa inventeze, in acelasi stil (cel putin) ca si cum ar lucra singuri. Noi am incercat sa venim cu un plus de noutate, plus care speram ca s-a concretizat in proiectele noastre. Intr-o alta ordine de idei, as putea spune, ca e o etapa pregatitoare pentru viitorul nostru, desi e exagerat.

De asemenea, nu putem sa transformam o chestie subiectiva, cum e programatorul, intr-o simpla operatie matematica. Aici ai exagerat, mult zic eu.

Ca sa revenim putin la obiectivism, UML mi se pare putin cam mult pentru nivelul echipajelor noastre (nu suntem chiar atat de multi si nici proiectele nu sunt chiar atat gigantice).

Ne vedem peste cateva zile si discutam mai multe! :smile:

LE : De asemenea, echipa nu inseamna doar programatori, ci pot fi designeri, coderi, cei care vor face un speech samd. :smile:

gigaevil

un programator bun + 1 un programator bun + 1 un programator = cat?



totusi, cine e programatorul mai "putin" bun? :smile:)

offtopic:
Imi cer scuze ca am uitat sa spun + 1 un programator bun. Toti 3 sunt foarte buni, si ii cunosc de la foarte multe concursuri.

onTopic:
Ar trebui sa lucrati la o tema, stiu ca nu grafica face soft-ul, ci codul din spate, dar pe elev il convinge mai mult sa foloseasca soft-ul vostru.

gigaevil

offtopic:
Imi cer scuze ca am uitat sa spun + 1 un programator bun. Toti 3 sunt foarte buni, si ii cunosc de la foarte multe concursuri.

onTopic:
Ar trebui sa lucrati la o tema, stiu ca nu grafica face soft-ul, ci codul din spate, dar pe elev il convinge mai mult sa foloseasca soft-ul vostru.




daca tot e la moda off-topic-ul si flame war-ul, ar fi OK sa incerci sa folosesti sintaxa limbii romane :smile:
PrivateConcept

daca tot e la moda off-topic-ul si flame war-ul, ar fi OK sa incerci sa folosesti sintaxa limbii romane :smile:


:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: