E magazin - Web - Olt - 2007 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Olt

Descriere

Magazin virtual de produse IT. Am folosit baze de date pentru salvarea datelor si diferite scripturi pentru realizarea cumparaturilor online. Obiectivul propus de mine a fost un magazin cu un design curat si o navigare cat mai usoara a vizitatorului.

Tehnologii

php, mysql, photoshop

Cerinte sistem

browser web mozilla firefox sau ie 5 in sus

Realizatori

Dragusin Dragos

  • Scoala: Colegiul National “Radu Greceanu”
  • Clasa: 12
  • Judet: Olt

Screenshots

Unele elemente le-am preluat de pe net da precum fonturile si am facut din tutoriale in photoshop design-ul. Stiu ca poate semana cu alte site-uri tocmai de aceea il voi modifica. Asa ce faceam alegeam un font simplu default si ma limitam la un design sarac ? Pana la concurs voi face modificari de ordin vizual cum am mai spus. Oricum multumesc pentru comentariu

:wink: o sa pun accent pe modificarea design-ului.

Curios nu e doar faptul ca designul e 100% copiat… dar are si acelasi nume :unamused: .

De ce trebuie ca unele din site-uri sa semene atat de mult cu template-uri free de pe net?



Nu spun ca ai folosit un template free, ca nu mai stiu care sunt alea, dar spun ca seamana foarte mult cu sutele de template-uri de pe net (fontul, tab-urile, elementele vizuale)

Mie imi place designul. Si e facut din tutoriale de photoshop, 100% din tutoriale?

Foarte tare designul. Imi place e 100% facut de tine din tutoriale de photoshop. Bravo!

http://www.templatemonster.com/oscommer … /9792.html

Thanks to WDB

In locul tau mie mi-ar fi rusine sa mai vin anul acesta.

whoops :flushed:

Super! :laughing:

vreo legatura si cu shopping cart-ul osCommerce?

uuuu…cat de penal…sunt curios daca mai ai curaj sa postetzi ceva pe forum… :wink:

Va rog sa pastrati comentariile personale si sa imparti doar comentariile constructive.



Va multumesc.

Screenshot-ul nu este cel final. Nu am spus ca este 100% facut de mine .Cat despre site-ul in care s-a gasit skin-ul eu am gasit acest skin mai demult in varianta de tutorial( nu as fi dat atatia bani pe el oricum).Se pare ca acum exista si de vanzare. Oricum nu ma voi prezenta cu varianta din screenshot . Comentariile sunt binevenite dar prefer sa le faceti dupa ce voi prezenta varianta finala la care inca mai lucrez.



“In locul tau mie mi-ar fi rusine sa mai vin anul acesta.” Sincer cam rautacioasa replica asta…



Multa bafta

dragos1

Screenshot-ul nu este cel final.

Aha mai ai de modificat la template.
dragos1


( nu as fi dat atatia bani pe el oricum)


Dar n-a spus nimeni ca ai dat bani :smile:. Hai sa spunem lucrurilor pe nume: se gasesc tot felul de template-uri pe torrents si nu dai bani pe ele, chiar daca la origine au preturi destul de mari.

dragos1

Nu am spus ca este 100% facut de mine .


Dar ai spus ca l-ai facut din tutoriale photoshop, deci asta presupune ca e 100% munca ta.

dragos1

"In locul tau mie mi-ar fi rusine sa mai vin anul acesta." Sincer cam rautacioasa replica asta...

Asta cam asa e. E cam rautacioasa....

Cred ca pot face rost de sursa de pe templatemonster(am un prieten care a cumparat aprox. 1000 de templateuri de acolo)…sper sa il aiba si pe acesta…si vom verifica cu exactitate si sursele…daca nu il are prietenul meu vom face cheta in tabara si vom cumpara templateul…

stev.matei

Cred ca pot face rost de sursa de pe templatemonster(am un prieten care a cumparat aprox. 1000 de templateuri de acolo)...sper sa il aiba si pe acesta...si vom verifica cu exactitate si sursele....daca nu il are prietenul meu vom face cheta in tabara si vom cumpara templateul...


Si ce rezolvi? Oricum n-ai internet in tabara :smile:

pai pot aduce sursele pe cd…(sper)

stev.matei poti sa aduci si sursele daca vrei nu am nimic impotriva.Cu ce voi veni eu va fi schimbat oricum.