FermaDeMuzica - Web - Hunedoara - 2009 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Hunedoara

Descriere

FermaDeMuzica este o aplicatie web, un mashup extrem de util tuturor celor care asculta muzica pe internet. Mai multe despre site in timpul prezentarii :).

Tehnologii

XHTML,CSS,Javascript,PHP,MYSQL

Cerinte sistem

Apache,PHP 5 with Curl enabled, MySql 5, conexiune internet broadband, orice browser web modern cu Javascript/CSS enabled

Realizatori

Avram Andrei-Dorel

  • Scoala: Lic. Teoretic Traian Deva
  • Clasa: XII
  • Judet: Hunedoara

Screenshots

frumos designu :smiley:

Vai, multumim mult de vasta prezentare! Ne-ai facut foaaarte curiosi. Stii, alea acolo sunt puse ca sa faci o prezentare cat de cat pertinenta a aplicatiei, nu ca sa vii tu si sa ne zici ca “Mai multe despre site in timpul prezentarii”. Cam multa impertinenta, nu crezi tu?

Sunt foarte curios daca ai ceva facilitati in plus fata de versiunea din urma cu doi ani. [singura curiozitate]

PS: Screenshot-ul nu e ca sa ne faci curiosi ci doar sa ne facem o vaga idee asupra designului. Vad ca ai o problema cu header-ul. In editia din 2007 te-ai inscris tot cu o poza doar, si aia evident header. Bravo!

BuDDhA

Vai, multumim mult de vasta prezentare! Ne-ai facut foaaarte curiosi. Stii, alea acolo sunt puse ca sa faci o prezentare cat de cat pertinenta a aplicatiei, nu ca sa vii tu si sa ne zici ca "Mai multe despre site in timpul prezentarii". Cam multa impertinenta, nu crezi tu?

Sunt foarte curios daca ai ceva facilitati in plus fata de versiunea din urma cu doi ani. [singura curiozitate]

PS: Screenshot-ul nu e ca sa ne faci curiosi ci doar sa ne facem o vaga idee asupra designului. Vad ca ai o problema cu header-ul. In editia din 2007 te-ai inscris tot cu o poza doar, si aia evident header. Bravo!


Io nu va inteleg oameni! Tot timpu trebe sa dati in cap altora. Daca el vrea doar la prezentare, ce-l opreste? Lasa omu' sa se organizeze cum vrea el.

PS: aici s-ar potrivi vorba lui Moromete (bineinteles, adaptata la contextul de fata): “Ca tu vii si-mi spui ca noi suntem ultimii tarani de pe lume si ca trebuie sa disparem. Si de ce crezi ca, n-ai fi tu ultimul prost de pe lume si ca mai degraba, tu ar trebui sa, dispari, nu eu?
Si da. scuza-mi "impertinenta"

timotei cam ai dreptate…fiecare face cum vrea.Si juriul trebuie sa vada ce a schimbat de acum 2 ani etc…

Pai atunci hai sa scoatem formularul ala de completare, nu? Ce sa mai pierdem timpul cu inscrieri si alte prostii. Inscriem numele, judetul si eventual titlul lucrarii. Sau nu, nici titlul lucrarii. Sa vezi ce curiosi o sa fie toti. Asa da, nu? Ar fi o treaba grozava. Mai gandeste-te si la faptul ca cine a facut alea le-a facut cu un scop, si vii tu acuma, şampon si zici ca nu, ia sa-i fac pe toti sa ma intrebe eventual pe forum care-i treaba cu lucrarea mea.

timotei21

PS: aici s-ar potrivi vorba lui Moromete (bineinteles, adaptata la contextul de fata): “Ca tu vii si-mi spui ca noi suntem ultimii tarani de pe lume si ca trebuie sa disparem.[…]"

In general taranii au ferme (nu neapara de animale), dar ca sa nu le tina degeaba sa fie mandri nevoie mare ca au ferme, trebuie sa-si faca reclama ca sa-si vanda marfa, nu sa-i faca pe altii curiosi.
moldo_razvan

timotei cam ai dreptate......fiecare face cum vrea.Si juriul trebuie sa vada ce a schimbat de acum 2 ani etc....


tie atat pot sa-ti zic: cat mai multe puncte ............................................................................................................................................................................................................................................... au fost de ajuns?

@buddha: domnule critic, tin sa te anunt ca unii dintre participanti poate mai au si o anumita strategie de prezentare, care se pare ca la echipa Yeetalx lipseste ??!
la descriere nu scrie scurta, lunga, mica sau ovala asa ca ramane la latitudinea mea sa decid ce scriu acolo, nu? si oricum cred ca nu ii cazul sa judeci tu pe altii, ar trebui sa iti vezi de proiectul tau si daca ai o parere constructiva spune, daca nu… :wink: si apropo daca as vrea sa fiu si eu incisiv v-as spune ca proiectul vostru seamana destul de mult cu google wave la interfata http://wave.google.com/help/wave/about.html :smile:

@timotei: mersi de sustinere :smiley:

@moldo_razvan: mersi :smiley:

Precum zicea si buddha toata faza cu inscrierea si integrarea inscrii cu forumul are un scop(!). Cineva isi formeaza o idee, asteapta mai mult sau mai putin o lucrare in functie ce se spune si se discuta aici. Daca el te-a atacat pentru asta puteai sa zici frumos si la obiect ca ai tu un scop “ascuns”.

Cat despre Yeetalx, daca ai “3 ferestre” insemna ca seamana cu Google Wave?
E ca si cum ai spune cu toate design-urile cu 2 coloane intr-un wraper si una in afara sunt facute fix dupa blogul lui Veerle.. E un trend de a aduce aplicatiile desktop consacrate pe web si mai ales in cloud(vezi GDocs, Basecamp, Adobe Buzzword/Presentation/Spreadsheets).

Cheers!
Bogdan