Found - Multimedia - Suceava - Lucrari 2022 Nationala

Informatii generale

Descriere

Acest proiect a fost realizat cu scopul de a prezenta experienta unui tanar care trece printr-o experienta frumoasa initial creata de droguri deteriorandu-se intr-o situatie de viata si de moarte. Nu am vrut sa prezint brutalul adevar al unei morti cauzate de droguri, a unui om ce moare uitat de toti, fara sa fie salvat de aceea am ales sa creez un “cautionary tale”, in care personajul nostru este salvat. Acesta nu este un mesaj pentru cei ce se lupta cu adicția de droguri. Acesta este un mesaj pentru tine. Cel care citești asta, cel care auzi prezentarea, cel care vezi filmul. Te rugăm, personal, să ai grijă de prietenii tăi. Să ai grijă de familia ta. Să fi atent la semnele ce indică atunci când un om își pierde speranța. Dacă nu îți faci persoanele din jurul tău să se simtă necesare, să se simtă dorite, e posibil să le pierzi.

Tehnologii

Acest proiect a fost realizat în Full HD, rezoluție standard 16:9, editing-ul a fost realizat în Adobe Premiere Pro și filmat cu un Iphone XS. Am folosit efecte vizuale care să reproduca perspectiva unui om care se afla sub influenta anumitor droguri prin tehnici precum chromatic aberration, distortion, twirl si strobe effect transition.

Cerinte sistem

Acces la Internet

Realizatori

Daniel Morosan

  • Scoala: Colegiul National Eudoxiu Hurmuzachi
  • Clasa: 12
  • Judet: Suceava
  • Oras: Radauti

Screenshots

Salut!

Aparent clipul este privat, si nu am cum sa-l accesez :frowning: