Ftp Downloader - Soft - Galati - 2007 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Galati

Descriere

Utilitar pentru a descarca fisiere de pe un server ftp.

Tehnologii

C++ , WinApi

Cerinte sistem

PentimIII,WinXp,minim 128 ram SD\DDR.

Realizatori

Iulian Tiganasu

  • Scoala: Liceul Particular Marin Coman
  • Clasa: a-XI-a
  • Judet: Galati

Screenshots


Interesant



Ai putea schimba modul in care afisezi directoarele/fisierele?

OBS:LA CAMPUL ADRESA ESTE DE PREFERAT SA INTRODUCETI IP-UL SERVERULUI FTP

Aici daca este vreun bug ar trebui reparat. Nu cred ca sta nimeni sa caute IP'ul de la server sa il introduca.
Mufonel

Utilitar pentru a descarca fisiere de pe un server ftp.



De ce as folosi programul tau care doar descarca fisiere de pe un server FTP si nu un client cu care pot si descarca si incarca fisiere pe un server FTP? De ce nu ai si un astfel de feature care e destul de important si necesar?

Sunt multe programe care fac asta. Cu unele chiar poti si edita fisierele si au chiar editoare foarte bune. Cu ce vine in plus programul tau? Este folositor daca stie numai de download?

dani.user
OBS:LA CAMPUL ADRESA ESTE DE PREFERAT SA INTRODUCETI IP-UL SERVERULUI FTP
Aici daca este vreun bug ar trebui reparat. Nu cred ca sta nimeni sa caute IP'ul de la server sa il introduca.



este de preferat sa se introduca ip-ul ptr ca multi utilizatori de rand cand li se da o adresa de tipul ftp.as.ro sa zicem , multi dintre ei pun ftp:\\as.ro care e total gresit.
iulian
dani.user
OBS:LA CAMPUL ADRESA ESTE DE PREFERAT SA INTRODUCETI IP-UL SERVERULUI FTP
Aici daca este vreun bug ar trebui reparat. Nu cred ca sta nimeni sa caute IP'ul de la server sa il introduca.


este de preferat sa se introduca ip-ul ptr ca multi utilizatori de rand cand li se da o adresa de tipul ftp.as.ro sa zicem , multi dintre ei pun ftp:\\as.ro care e total gresit.

Hm, eu nu prea stiu pe nimeni care sa faca "greseala" asta, defapt foarte multi nici nu stiu de ftp://

Si totusi, are ceva in plus pe langa ce imi ofera browserul cand dau ftp://blabla.ro ?

deci programul asta nu este in nici un caz mai bun ca cele pe care le folosim noi (cuteftp, totalcomander , etc), acest program este o extensie a programului asta : http://www.infoeducatie.ro/participanti.php?what=797 . este un client FTP dedicat recuperarii si procesarii log-urilor creeate de keylogger.