Genesi - Sistem de chat in timp real

Meteor (sau MeteorJS) este un web application framework pentru Javascript, care rulează în timp real. Are o sursă deschisă și este scris ca un wrapper pentru Node.js. Pentru persitența datelor, folosește o bază de date de tip NoSQL (MongoDB) șiprotocolul pentru date distribuite (DDP) și o paradigmă publishsubscribe pentru a propaga schimbările la nivelul bazei de date în timp real clientului, fără ca informaticianul să fie nevoit să scrie cod pentru sincronizare. Pe partea de client, Meteor depinde de jQuery și poate fi folosit împreună cu orice bibliotecă UI pentru Javascript. Am folosit Meteor pentru a scrie o aplicație web — un chat în timp real între mai mulți clienți și un administrator. Scenariul de aplicație al acestui proiect era acela în care un administrator oferă asistență în timp real clienților de pe un site web.

https://github.com/danmirea/Genesi---Sistem-de-chat-in-timp-real

Salut,

Doresti sa intrebi ceva? Daca doresti sa te inscii asta nu se face pe forum

Robert

Salut,

Da, vreau sa imi inscriu proiectul. V-am trimis e-mail si mi-ati spus sa il inscriu aici.
Unde trebuie sa il inscriu pana la urma…?

In emaul eu am spus asa:

  • Inscrierea se face pe site. Iti faci cont si completezi formularul de inscriere
  • De asemenea am spus ca daca ai intrebari sa le postezi pe forum

Pe site este un buton mare “Inregistreaza-te”. Da click pe el.

Robert