HighS-Jobs - Web - Iasi - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Iasi

Descriere

Propunem un site numit HigS-Jobs (pentru elevi) unde angajatorul poate gasi viitori angajati pentru job-uri part sau full time. Websiteul propune 2 optiuni pentru angajator si anume:

  • angajatorul isi poate posta oferta de job intr-o lista
  • sau poate naviga prin lista de licee inscrise in cautarea unui elev cu rezultate deosebite sau care crede dansul ca ar fi potrivit pentru job.
    Ce este nou la website-ul nostru este faptul ca ofera elevilor sansa de a fi selectati
    profesional si inclusi in job-uri part sau full time. Inca un lucru nou este faptul ca scoala(administratorul / consilierul scolii) poate sa il sfatueasca / indrume.

Tehnologii

Php, MySql

Cerinte sistem

VertrigoServ

Realizatori

Chelariu Alexandru

  • Scoala: Liceul de Informatica ,Grigore C. Moisil" Iasi
  • Clasa: X
  • Judet: Iasi

Pricopie Ciprian

  • Scoala: Liceul de Informatica ,Grigore C. Moisil" Iasi
  • Clasa: X
  • Judet: Iasi

Screenshots



De ce la SOFT si nu la WEB?

mah, :laughing: ce soft ii asta? mai degraba web :stuck_out_tongue:

WEB toata ziua :smiley:

La faza locala tot la Soft am participat.

Si e soft utilitar sau educational ? :laughing: :laughing: :laughing:

Ai specificat web, website in descriere. Cum sa fie soft ma?

mah, ce stiti voi mah? :laughing: asta-i soft mah :laughing:

alexcpp

La faza locala tot la Soft am participat.


La faza locala a existat o sectiune de web? :smiling_imp:: . Nu vreau sa te jignesc dar totusi ai pus sectiunea gresita. Poate se indura cel care administreaza treaba cu inscrierile si-ti modifica si tie.

Dacum… soft in PHP :laughing: . Sau poate era concurenta prea mare la web si s-a dus la soft :smile: .

referitor la engleza site-ului din poza 3. in limba engleza nu exista cuvantul ‘clase’ (asa cum nici in franceza nu exista ‘lingurition’ si ‘furculision’)… termenul corect este ‘Grade’, iar in loc de ‘Old’ ar trebui ‘Age’.

cu tot respectul!

St3faN

Dacum.. soft in PHP :laughing: .


http://en.wikipedia.org/wiki/PHP-GTK
La el nu e cazul, dar ca fapt divers se pot crea si aplicatii de client cu PHP
St3faN

Sau poate era concurenta prea mare la web si s-a dus la soft :smile: .


mah, nu fi rau :neutral_face: ne distram, dar totusi, nu fiti rai :neutral_face:
St3faN

Dacum.. soft in PHP :laughing: . Sau poate era concurenta prea mare la web si s-a dus la soft :smile: .


eu nu cred ca la web avea o concurenta acerba. chiar te rog sa te uiti la site-ul inregistrat din iasi, care nu cred ca s-ar compara cu acesta. iar la utilitar, din cate vad, avea concurenta serioasa si ma refer aici la softul cu oscilatii mecanice. cat despre categoria aleasa, cu siguranta nici ei nu stiu foarte bine ce inseamna web si ce inseamna utilitar, dar probabil ca sunt la inceput :smiley:

Cel cu oscilatii mecanice e la soft educational din ce am citit eu in descrierea sa. :laughing:

soft educational, sa traiti! :smiley: (daca va refereati la softul meu)

Daca s-a produs o greseala la inscrierea pe site, aceasta se poate corecta bineinteles. Poti sa-mi scrii un mesaj privat.

HighS-Jobs se incadreaza mai bine la categoria Pagini Web decat la celelalte.

daca doar din screeshoturi lumea zice ca e la web, eu ce sa mai zic cand am vazut prezentarea la fata locului. pacat ca anu acesta n-a mai fost o comisie exigenta care sa distinga o lucrare web de una software.

Incearca sa faci site.ul in limba romana si sa ai posibilitatea alegerii unei limbi dorite.
Posibil ca anumiti vizitatori romani sa nu stie limba engleza, dar sa stie limba franceza sau etc

Acum suntem trecuti la web chiar daca apare tot soft sus pe pagina cu participanti suntem trecuti la web… Ne vedem acolo:P

dupa cum ziceam…WEB toata ziua… :imp: