Hotlist.ro - Agenda ta online - Web - Valcea - 2006 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Valcea

Descriere

Proiectul se prezinta sub forme unei pagini web care se doreste sa fie un manager de linkuri. Astfel orice utilizator are posibilitatea de a-si adauga propriile linkuri. Acestora li se poate adauga o descriere si cuvinte cheie pentru o cautare mai usoara. Linkurile pot fi grupate in dosare, in functie de preferintele utilizatorului.
Designul este unul simplu, cu optiuni de modificare a stilului din cele 5 predefinite.

Tehnologii

PHP, MySQL

Cerinte sistem

Avand in vedere ca este o pagina web singurele cerinte sunt un calculator conectat la internet cu un browser web (minim IE 5)

Realizatori

Rada Alexandru

  • Scoala: Colegiul National Mircea cel Batran - Ramnicu Valcea
  • Clasa: XII-A
  • Judet: Valcea

Cioranu Ionut

  • Scoala: Colegiul National Mircea cel Batran - Ramnicu Valcea
  • Clasa: XII-A
  • Judet: Valcea

Screenshots

Se creeaza si un feed cu aceste linkuri ?

Cerinte

Avand in vedere ca este o pagina web singurele cerinte sunt un calculator conectat la internet cu un browser web (minim IE 5)



Probabil ca te-ai referit la cerinte la modul general, nu la cerintele strict pentru prezentarea lucrarii.

Just in case, sa nu avem surprize, vreau sa reamintesc ca lucrarile se prezinta offline - fara conexiune la internet.

No offence dar e din seria “just another del.icio.us clone”.



In aceasta idee astept niste motive care m-ar face sa folosesc serviciul acesta in locul lui del.icio.us

difera macar sigla!!! nu ai copiat-o bine! :laughing: :laughing: :laughing:

No offence dar e din seria "just another del.icio.us clone".


Daca ai avea ceva cunostinte de internet ti-ai da seama in primul rand de modul de lucru al sitului realizat de mine si cel despre care vorbesti care sunt complet diferite. Daca vrei sa vezi un site care lucreaza ca al lor arunca-ti privirea peste http://tag.phpromania.net/

Lucreaza intr-un mod complet diferit fata de del.icio.us.

Nu am vrut sa copiez del.icio.us pentru ca daca as fi vrut mi-ar fi iesit macar 50% identic cu el (ceea ce nu se intampla). Sigla nu am copiato si nici nu am avut de gand sa o copiez. Mi se pare mult mai urata si neexpresiva a lor.

Nu vad care e problema intre a prezenta un site offline sau online atata timp cat ai ce iti trebuie... In fine poate nu vad eu lucrurile clar.

Ai dreptate, nu stiu nimic… hai sa ne uitam pe pagina “despre”

Ce este HotList.ro?

HotList.ro este un manager online pentru linkurile tale favorite (favorites, bookmarks). Te ajuta sa:

Iti pastrezi toate linkurile favorite intr-un singur loc, disponibile de la orice calculator cu acces la internet!
Afli alte situri interesante pe care le-au gasit altii inaintea ta si care le-au facut publice!
Impartasesti prietenilor, colegilor orice site ai in colectia ta![/quote:252nyjsj]
Si acum pe pagina “about” de la del.icio.us
[quote:252nyjsj]What is del.icio.us?

del.icio.us is a collection of favorites - yours and everyone else’s. Use del.icio.us to:

* Keep links to your favorite articles, blogs, music, restaurant reviews, and more on del.icio.us and access them from any computer on the web.
* Share favorites with friends, family, and colleagues.
* Discover new things. Everything on del.icio.us is someone’s favorite - they’ve already done the work of finding it. Explore and enjoy.


Dar vai! ce avem aici! Incrediiiibil! Nu se aseamana deloc, nu? Asa credeam si eu.

Si as putea sa vorbesc juma de ora privind asemanarile dintre cele doua.

ultimele doua fraze sunt inversate :laughing:

BA! Lasati omu’ in pace. Daca e copie o sa hotarasca comisia, voi degeaba va bateti joc de el :stuck_out_tongue:, desi, si mie imi cam miroase a “asemanator” :smiley:

cred ca nu stii ce inseamna copie. La tine copie este ce scrie pe site sau cum este situl?



Doua lucruri care fac acelasi lucru sunt descrise asemanator, nu identic cum zici tu.



Uita-te bine cum o face delicio si uitate apoi si cum o face hotlist.



La tine portalele de stiri daca au aceleasi stiri inseamna ca sunt copiate? Sau doar ca ar fi normal sa aiba aceleasi stiri.



In fine, te las sa dai din gura ca oricum nu ma intereseaza. Am mai multa treaba cu admiterea decat cu din astia ca tine.

Nu e copie din toate punctele de vedere dar ca design si structura e aproape identic.