Intrebari : Masina virtuala / resurse / copyright

Buna ziua / Buna seara (in functie de momentul zilei in care cititi acest mesaj) !
Sunt un concurrent la etapa nationala (inca nu m-am inscris din cauza admiterilor , ma voi inscrie pana in terminul limita)
Am cateva neclaritati care as dori sa le discut si sa le rezolv :

  • masina virtuala - eu particip cu un joc realizat in Unity si intampin probleme la masina virtuala din cauza memorii grafica si nu as dori sa fiu depunctat pentru ca nu imi merge masina virtuala . Cum pot repara asta , eventual daca nu este nevoie de masina virtuala as fi fericit.
  • partea scrisa/copyright - eu folosesc modele 3d si unele pachete pentru efecte de culoare , optimizare si securizare , unde si cand ar trebui sa le precizez ?
  • resursele - inteleg ca trebuie sa prezint resursele juriului , nu e problema , dar nu doresc sa le expun public deoarece doresc sa continui proiectul pentru a il introduce in “piata”. Trebuie sa primesc un site special , unde pun ?

Buna,
Poti sa prezinti de pe echipamentul tau (laptop/calculator).
In cadrul prezentarii ar trebui sa prezinti comisiei ce ai facut tu si ce ai folosit din alta parte. Ar fi bine sa fie precizat si in documentatie.
Vei primi un repository privat, daca ai bifat ca doresti ca sursele sa nu fie open si ai dat cu cont de github.