MYKEY - All your passwords in one place! - Web - Ialomița - Lucrari 2022 Online

Informatii generale

Descriere

MYKEY este o platforma dezvoltată pentru a ajuta utilizatorii web să nu mai uite parolele website-urilor pe care la folosesc.

Platforma noastră oferă utlizatorilor posibilitatea de a-și salva toate parolele într-un singur loc, simplu și rapid. Totul este securizat, datele personale sunt criptate, iar accesul la informații este unic.

MYKEY acceptă o multitudine de site-uri/platforme, astfel încat utilizatorul să își poata salva toate informațiile cu ajutorul câtorva click-uri.

Din punct de vedere al accesibilității, platforma oferă traducere in orice limbă (cu ajutorul script-ului de Google Translate al celor de la Google), putând fi astfel folosită de oricine.

Spre deosebire de alte aplicații similare, MYKEY vine cu design modern și prietenos, putând fii folosită atât de pe dispositive tip Desktop, cât și tablete și telefoane mobile.

Tehnologii

Tehnologii si Limbaje de Programare folosite:

•Partea de Frontend:
-HTML 5
- Vanilla Javascript

• Partea de Backend:
- Python

•Framework-uri folosite:
-TailwindCSS
- Django

•Baza de date:
-PostgreSQL

Cerinte sistem

• Orice Browser(Chrome, Mozilla, Edge etc.)
• Acces la Internet
• Cont pe platform( fără un cont creat, aplicția nu poate fi folosită)

Realizatori

Robert Bercaur

  • Scoala: Liceul de Arte “Ionel Perlea”
  • Clasa: 11
  • Judet: Ialomița
  • Oras: Slobozia

Screenshots

Salut, n-am nicio treaba cu concursul dar am observat ca ai o eroare de validare pe pagina. E interesant ca atunci cand userul iti da un URL, te conectezi la el si ii iei titlul si logo-ul dar daca site-ul introdus de utilizator nu exista, apare ce vezi in poza urmatoare.


Mai ai de lucrat un pic la validare in rest arata decent site-ul, succes :slight_smile:

Mulțumesc mult pentru feedback. Intr-adevar, am uitat sa aplic un error handler atunci când URL-ul nu duce nicăieri. Îl voi rezolva în scurt timp.