O nelamurire cu hostul la pagini web

Buna ziua,

Am o mica limitare la hostingul oferit de dvs., vreau sa stiu daca s-ar putea sa imi oferiti drepturi (macar in timpul in care prezint) pentru a folosii functia in php system() sau drepturi pentru a folosii comanda mysql

SELECT *  INTO OUTFILE ‘<director>’ FROM &lt;tabel&gt;


Eroarea care o primesc este:
#1045 - Access denied for user ‘idmanwe’@‘localhost’ (using password: YES)


Imi este necesara pentru o optiune a panoului de administrare a website-ului meu.

Multumesc.

Mi-aș dori și eu ca

upload_max_filesize

să fie cam de 16 MB :smiley:

@ stocarul: încearcă cu un .htaccess în care pui

php_value upload_max_filesize 16M
php_value post_max_size 20M

@ Astaroth
cam târziu să ceri modificarea asta, azi se pleacă spre Gălaciuc
Restricţia este pusă din măsuri de securitate şi cred că se găseste şi pe alte servere de hosting.
Dar cred că poţi ocoli problema dacă rulezi sql-ul din php şi scri într-un fişier output-ul. Poţi pune timpul de execuţie infinit.

Am încercat. Și primesc Internal server error.
M-am uitat la erorile de pe server și am găsit ceva de genul:


[Sun Aug 01 12:21:03 2010] [alert] [client 81.18.70.227] /home/sgnweb/public_html/.htaccess: Invalid command ‘php_value’, perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration


Am încercat și cu

ini_set

din php, dar nu are niciun efect. Probabil e restricționat…
mitza


cam târziu să ceri modificarea asta, azi se pleacă spre Gălaciuc
Restricţia este pusă din măsuri de securitate şi cred că se găseste şi pe alte servere de hosting.
Dar cred că poţi ocoli problema dacă rulezi sql-ul din php şi scri într-un fişier output-ul. Poţi pune timpul de execuţie infinit.



Am incercat si din php sa execut comanda aceea si nu imi selecteaza tabelu respectiv, singura solutie ocolitoare care imi vine in minte e sa iau fiecare tabel in parte si fiecare rand in parte si so scriu intrun fisier ceea ce nu e prea indicat pt timpu de executie ca baza de date e destul de mare.

Nu stiu daca dvs. detineti hostul dar nu imi trebuie decat in timpul prezentarii. Daca nu se poate asta e ms oricum pt raspuns.