Open 3

In etapa finala exista si un concurs open, pe echipe, pe parcursul a 24h. Concursul consta in realizarea unei lucrari software complexe pe o tema data. Lucrarea imbina elemente de proiectare, programare, design.


Mai multe detalii în ceea ce priveşte componenţa echipelor ? :unamused:
g0biko
In etapa finala exista si un concurs open, pe echipe, pe parcursul a 24h. Concursul consta in realizarea unei lucrari software complexe pe o tema data. Lucrarea imbina elemente de proiectare, programare, design.
Mai multe detalii în ceea ce priveşte componenţa echipelor ? :unamused:

La Open se califica primii 5 de pe fiecare sectiune(Web,Utilitar,Educational), acestea timp de 24 de ore vor avea de elaborat o lucrare pe o tema aleasa de juriu...
Echipa poate fi formata din tine si coechipierul tau daca e cazul...
Si din cate stiu eu a fost intr-un an de elaborat un soft, lucrand cate 3 personoane fiecare de la alta categorie, fiecare lucrand la partea lui... O imbinare dintre utilitar,educational si web...

asta era şi ideea … va fi o îmbinare între secţiuni sau între coechipieri (unde este cazul …) :question:

g0biko

asta era şi ideea ... va fi o îmbinare între secţiuni sau între coechipieri (unde este cazul ..) :question:


Cred ca asta se va hotara in tabara, daca se vor imbina sectiunile sau daca fiecare va lucra separat:)...
Lucrarea imbina elemente de proiectare, programare, design.

Asta îmi dădea de gândit în ceea ce priveşte componenţa echipelor la open ... :unamused: