Prezentarea website-urilor

Buna ziua… as dori sa stiu cum se paote prezenta un website in aceasta tabara?. un website fiind programat in PHP are nevoie de un server sa ruleze.

Daca e doar PHP si MySQL poti sa prezinti direct pe calculatoare de acolo.
Daca mai ai si altceva poti sa vii cu laptop-ul de acasa.

Si da, se pot prezenta website-uri, este sectiune separata special pentru asa ceva :smile:

Cristy

Daca e doar PHP si MySQL poti sa prezinti direct pe calculatoare de acolo.
Daca mai ai si altceva poti sa vii cu laptop-ul de acasa.

Si da, se pot prezenta website-uri, este sectiune separata special pentru asa ceva :smile:



Pai se face server local acolo?(localhost)..si daca nu corespunde configuratiilor necesare website-ului meu?
zelgne
Cristy

Daca e doar PHP si MySQL poti sa prezinti direct pe calculatoare de acolo.
Daca mai ai si altceva poti sa vii cu laptop-ul de acasa.

Si da, se pot prezenta website-uri, este sectiune separata special pentru asa ceva :smile:



Pai se face server local acolo?(localhost)..si daca nu corespunde configuratiilor necesare website-ului meu?

Din cate imi amintesc era instalat XAMPP sau WAMP pe "localhost", insa dupa ce te inscrii o sa primesti un cont sa uploadezi pe un server website-ul tau, daca observi ca nu merge inseamna ca o sa trebuiasca sa vii cu laptop-ul de acasa.

Nu iti face probleme ca nu o sa mearga, atata timp cat ai facut site-ul si merge la tine o sa reusesti sa il si prezinti acolo :smile:

Dupa terminarea inscrierilor fiecare participant la web va primi un cont pe un hosting pus la dispozitie de Hostway Romania. Acesta va suporta PHP + MySQL.