Snake - Soft - Covasna - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Homepage:
  • Judetul: Covasna

Descriere

Joc pentru 1 sau 2 jucatori.
Exista doua versiuni despinibile cu reprezentari grafice diferite.

Tehnologii

Turbo Pascal

Cerinte sistem

Windows XP @ 333 Mhz
64 mb RAM
MS-DOS cu suport “full screen”
rezolutie 640x480

Realizatori

Duca Victor

  • Scoala: Col. Nat. Mihai Viteazul
  • Clasa: 12
  • Judet: Covasna

Screenshots


Turbo Pascal… imi aduce aminte de cel care a facut X si O in Open acum doi ani in BorlandC. :laughing:

Si cum era? Human vs. Human? sau exista si optiunea de Human vs. Computer? In cazul asta trebuia sa fie “implementat” si AI, nu? Cum a fost? :smiley:

Era human vs human si computer vs human. Aveai diferite nivele de joc pentru computer vs human. :smile: Mie mi-a placut tipu ca toti facusera in ceva vizual si el era cu BorlandC (prima lui dragoste dupa cum spunea el) :laughing: .

E un exercitiu bun sa faci treaba doar cu uneltele oferite de un Borland C, dar poate ar fi o idee buna sa-ti orientezi efortul spre medii un pic mai vizuale - nu de alta, dar te scutesc de mult lucru :smile:

Cat despre tipul din OPEN, de acum 3 ani, cu BorlandC-ul … a fost foarte tare si oricum original cu abordarea lui … nu ca noi restul cu ActionScript-uri, Visual whatever-uri si Delphi-uri si alte mofturi de copii care n-au pus mana pe tehnologiile clasice :smiley:

Well, funny funny, dar inteligent :smile:

imi aduce aminte de “jocurile video pe televizor”-SuperMario, ce vremuri :confused:

Vintage stuff :wink: