Te crezi IT-ist? - Educational - Vrancea - Lucrari 2015 Nationala

Informatii generale

Descriere

Software-ul este bazat pe ideea jocului “Te crezi destept” , utilizatorul fiind pus fata-n fata un simplu joc , care are rolul de a il face pe jucator sa afle lucruri noi , din propriile lui greseli . De ce propriile lui greseli ? Deoarece software-ul este conceput astfel incat atunci cand raspunzi la o intrebare , singurul lucru care ti se spune este daca raspunsul tau a fost corect sau nu , lasandu-te sa aflii singur care era varianta buna. Jocul are trei nivele (“usor,mediu,greu”) , primul nivel avand ca raspuns doar “DA” sau “NU” , al doilea , avand 4 variante de raspuns , dintre care doar unul e corect , iar al treilea , cel mai greu, utilizatorul trebuie sa scrie singur raspunsul corect , toate acestea bazandu-se pe ideea “Inveti din greselile tale”. Iar dupa ce utilizatorul termina un nivel , acestuia i se acorda un punctaj , avand posibilitatea de a se compara cu adversarii sai.

Tehnologii

In special am folosit C# , dar si Microsoft Acces pentru daza de date , in care se afla intrebarile si conturile utilizatorilor.

Cerinte sistem

5 MB spatiu
512 MB memorie ram

Realizatori

Cosmin Cojocaru

  • Scoala: Colegiul National “Unirea” Focsani
  • Clasa: 9
  • Judet: Vrancea
  • Oras: Focsani

Screenshots

Ai pus URL-ul de github de la info educatie

Imi pare rau de greselile facute.
Link-ul catre GitHub este , cu tot cu repository-ul , este urmatorul :

Imi cer scuze inca o data pentru greseala facuta :frowning: .

Buna seara .
Scuze ca iar deranjez , dar cand mi-sa incarcat fisierul in GitHub s-a produs o eroare , adica s-a incarcat varianta buguita a proiectului .

Va rag mult daca imi puteti lua in considerare acest link :

Va rog mult , imi pare nespus de rau pentru deranjele facut , dar nu am fost atent .
Va multumesc :smile: