TownWars - Jocul luptelor moderne - Web - Mehedinti - 2009 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Mehedinti

Descriere

TownWars este un joc bazat pe browser, in care fiecare jucator are la inceput cate un oras ce trebuie extins, si populat.
Cu ajutorul populatiei jucatorii pot ataca alte orase, si sa le invadeze (adica sa-l faca propriul sau oras).
Telul fiecarui jucator este acela de a avea cat mai multe orase, cat mai multa populatie in fiecare oras, si respectiv cat mai multe puncte.

Tehnologii

PHP, MySQL, JavaScript

Cerinte sistem

un browser (din afara de Internet Explorer) ce suporta flash si javascript, iar rezolutia monitorului sa fie de minim 1024x728

Realizatori

Manescu Andrei Cristian

  • Scoala: Colegiul Tehnic “Decebal”
  • Clasa: 10 A
  • Judet: Mehedinti

Screenshots



ai folosit un cod open source? si l-ai dezvoltat?..daca gasesc linkul iti arat dc am intrebat

Nu este open source, este facut de la 0 complet, si sustin cu tarie afirmatia, chiar daca ai gasit ceva asemanator.
Linkul site-ului a fost http://townwars.net/ dar a murit sursa de la server, si nu mi-am permis sa iau cumpar VPS, iar sursa noua nu am mai luat deoarece am gasit un cumparator, si in august o sa-l dau, deci luam sursa noua pentru cateva saptamani.
Singurul cod ce nu-mi apartine, este matricea hartii. Deoarece nu mi-a iesit, si oricum, imi daduse cineva o astfel de harta, asa ca am folosit-o pe aceia.

De ce nu merge pe IE?

Daca eu am doar IE nu-l pot folosi?

Ba il poti folosii, dar pe IE nu se vede bine designul, nu am reusit sa-l repar.

AndyM

Ba il poti folosii, dar pe IE nu se vede bine designul, nu am reusit sa-l repar.


Iti garantez ca vei lua mai multe puncte daca-l repari si pentru IE, oricum are circa 40% din piata browserelor , so...

Mi-ar placea sa vad un joc de strategie online care sa aiba si o interfata hardcore in Flash. Stiti vreunul ? ( N-am mai jucat serios un joc de ceva ani buni :stuck_out_tongue:)