Viitorul IT te asteapta - Web - Bucuresti - 2014 Online

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Bucuresti

Descriere

Cu ajutorul acestui site aflati cele mai noi stiri din domeniul IT si al tehnologiei. Site-ul este bazat pe platforma wordpress si este optimizat SEO pentru a fi accesat cu crawlere de catre Google. Daca veti da o cautare pe google cu gemimar.ro o sa vedeti ca site-ul este indexat. In prezent sunt pe site 70 de articole. Am creat si o pagina de facebook pentru a fi in conectivitate cu oamenii.

Tehnologii

HTML+CSS+PHP+JAVA

Cerinte sistem

Un browser modern

Realizatori

Ionescu Mihai Cristian

  • Scoala: Liceul Teoretic Stefan Odobleja
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Andreea Gabi

  • Scoala: Liceul Teoretic Stefan Odobleja
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Screenshots

Imi place design-ul si slider-ul de pe pagina principala. :smiley:

Si mie imi place acea fereastra care indeamna sa dai like ori de cate ori dai click. E bestiala ideea…
Nu o sa mai vizitez site-ul.

Salut,

Imi puteti spune mai exact cum v-ati impartit pentru acestui proiect (cine a facut ce) ?

Mai mult am o nelamurire la ce ati folosit Java ?

Mersi,
Bogdan

Acest mesaj vine ca intrebare din partea juriului

Salutare,
Ma numesc Ionescu Mihai Cristian. Proiectul l-am facut singur, singurel. Pai Java e folosit la slider pentru web, mobil si anumite optimizari

mihai.io

Salutare,
Ma numesc Ionescu Mihai Cristian. Proiectul l-am facut singur, singurel. Pai Java e folosit la slider pentru web, mobil si anumite optimizari


Esti genial! Tocmai ai spus ca fata a fost pusa in echipa cu tine doar pentru a participa la concurs.

Salut,

Salutare,
Ma numesc Ionescu Mihai Cristian. Proiectul l-am facut singur, singurel. Pai Java e folosit la slider pentru web, mobil si anumite optimizari[/quote:ffqlleyi]

Multumim pentru clarificari :smile:

[quote:ffqlleyi]Pai Java e folosit la slider pentru web, mobil si anumite optimizari


Probabil te referi la JavaScript.

Java is to JavaScript like ham is to hamster.

http://en.wikipedia.org/wiki/JavaScript
http://en.wikipedia.org/wiki/Java_(programming_language)