Visual HTML Developer Center - Soft - Prahova - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Homepage:
  • Judetul: Prahova

Descriere

Este un centru vizual pentru dezvoltarea paginilor web folosind limbajul HTML , scripturi predefinite JavaScript si alte limbaje de scripting. Are un editor text (un control richtextedit) in care se completeaza codul paginii (care poate fi modificat si de utilizator) , si ai posibilitatea sa vezi intr-un control WebBrowser in care poti sa vezi pagina facuta de tine (intereteaza codul HTML si scripturile)

Tehnologii

C# (SHARP) , Flash

Cerinte sistem

Platformele C# Runtime (platforma .net) si Flash Player

Realizatori

Popa Ion Alin

  • Scoala: Colegiul National “Mihai Viteazul” Ploiesti
  • Clasa: 11
  • Judet: Prahova

Screenshots

Ar fi interesant sa stie sa imi arate codul pe culori si sa valideze codul. Face asa ceva? :smile:

tare :smiley: i like it :smiley::smiley: could i see/use it? :smiley: :smiley:

Imi place programul; o idee foarte buna. :smiley:
Felicitari autorului !!! Mai asteptam softuri de la tine. :smile: :smiley:

St3faN

Ar fi interesant sa stie sa imi arate codul pe culori si sa valideze codul. Face asa ceva?


Momentan nu afisaza codul pe culori. In privinta ideii tale , nu stiu sigur daca sa o introduc in program sau nu. Nu vad care ar fi rostul sau avantajul.

Posibilitatea coderului de a dezvolta mai usor ceea la ce lucreaza. :smile:

Foarte bine omule,lam incercat aproape este cel mai folositor program pe care il am eu in calculator iti multumesc pentru program se vede cine munceste bravo tie tineo tot asa ca o sa ajungi mare, inca odata multumesc pentru program ma ajuta foarte multe o zi buna in continuare la toata lumea.

Ti-ai facut mai multi useri si ti-ai laudat singur programul? :smiley:
Dar auzi…de unde au luat programul cei care l-au laudat?

:laughing:

Axe , sunt prieteni de-ai mei care au vazut programul , si i-am rugat sa lase o impresie aici. Nu mai face acuzatii fara sa te bazezi pe ceva concret!

Pai da si noua un link de unde sa il downloadam… sa ne spunem si noi opiniile :stuck_out_tongue:.

Eu zic sa ii respectam alegerea avand in vedere ca poate nu ii convine acest lucru (se fereste de concurenta sau poate ca are anumite optiuni originale care il pot face sa isi vanda software-ul unei companii).

Revenind la subiect eu zic ca un syntax highlighting ar fi bine venit si o refacere a designului.

Nu o sa il public , cel putin pana in concurs.