Am castigat sau nu?

Mortis Vivis


Deci din chestia asta observ ca oricine poate sa se inscrie si sa merga... sau e doar o eroare izolata ???!!!



Lucrurile nu stau asa. Inscrierile se fac intr-adevar pe site si poate oricine sa se inscrie, dar asta nu inseamna ca merge oricine. Inspectoratele trimit prin fax lista cu lucrarile si elevii participanti (lista stabilita in urma fazei judetene). Astfel, o lucrare care este inscrisa pe site va fi prezenta la faza nationala numai daca se regaseste pe lista trimisa de inspectoratul din judetul respectiv.
TheAndy

nu cunosc rezultatele de la iasi dar


Important: Lucrarile de mai jos sunt atat lucrari de la faza nationala dar si doar de la fazele judetene.


@admin : cum adica dar si doar de la


greseala de tipar... Cum mai e si la proiecte: Realizator 2 in loc de 4 :wink:
twins

Lucrurile nu stau asa. Inscrierile se fac intr-adevar pe site si poate oricine sa se inscrie, dar asta nu inseamna ca merge oricine. Inspectoratele trimit prin fax lista cu lucrarile si elevii participanti (lista stabilita in urma fazei judetene). Astfel, o lucrare care este inscrisa pe site va fi prezenta la faza nationala numai daca se regaseste pe lista trimisa de inspectoratul din judetul respectiv.



Aham... deci aia cu Romountain degeaba s-au inscris pentru ca sigur nu vor veni chiar daca isi platesc ei cazarea si drumu nu???
Mortis Vivis
twins

Lucrurile nu stau asa. Inscrierile se fac intr-adevar pe site si poate oricine sa se inscrie, dar asta nu inseamna ca merge oricine. Inspectoratele trimit prin fax lista cu lucrarile si elevii participanti (lista stabilita in urma fazei judetene). Astfel, o lucrare care este inscrisa pe site va fi prezenta la faza nationala numai daca se regaseste pe lista trimisa de inspectoratul din judetul respectiv.



Aham... deci aia cu Romountain degeaba s-au inscris pentru ca sigur nu vor veni chiar daca isi platesc ei cazarea si drumu nu???
Undeva pe site scrie ca vor fi jurizate si celelalte lucrari IN AFARA concursului,

Pentru a-mi anunta dorinta de a merge la Galaciuc (eu fiind membrul 2 al echipei), cu cine trebuie sa vorbesc ??? :question:

Bulishor

Pentru a-mi anunta dorinta de a merge la Galaciuc (eu fiind membrul 2 al echipei), cu cine trebuie sa vorbesc ??? :question:



Cu inspectorul ca sa anunte profesorul insotitor si in al doilea rand pe domnul Emil Onea. emil@lufo.ro ?

Stimate bloodpath,

Eu sunt una din cele 2 profesoare din echipajul Teoria grafurilor de la Cupa Siveco, mai concret “profa care s-a bagat sa explice la actionscript” dupa cum s-a exprimat TheAndy considerandu-se foarte acreditat in materie.

Poate ca ar trebui sa pleci in exprimarea comentariilor tale de la gandul ca daca un juriu de o inalta valoare (te indemn sa studiezi un pic componenta juriului de la Cupa Siveco 2005 si macar greutatea in kilograme a tratatelor de specialitate publicate de acestia) a apreciat aceasta lucrare ca fiind de top, atunci probabil ca are ceva valoare. Si valoarea asta inseamna si complexitate. Inmulteste 21 de lectii cu vreo 15 ecrane de actioscript si atunci vei intelege cam ce programare se afla in spate. Si eu invat de la elevi si ei invata de la mine si, daca s-a intamplat ca la faza judeteana intrebarea sa fie pe o secventa de cod de 4-5 randuri care intamplator era pusa de mine acolo, nu inseamna ca ti se cuvine dreptul sa jignesti, mai ales ca te bazezi pe o afirmatie a lui TheAndy pe care n-ai probat-o. In viata e bine sa inveti sa si respecti ceea ce te depaseste. Probabil o sa-l intalnesti pe Andrei si vei intelege ce inseamna respectul. Cuvantul handicap lansat de tine reprezinta probabil atributul mintii tale ce gandeste ca are puterea sa arunce cu noroi in ceea ce este bun. Sa stii ca niciunul din noi nu ne simtim handicapati si faptul ca am castigat o cupa ar trebui sa te faca sa crezi ca suntem undeva sus, dar destul de modesti incat sa nu ne tavalim in laude, interviuri si strigate de ingamfare pe net. Mergi pe portal si vezi mesajele noastre. O sa-ti foloseasca pentru ca vei intelege ce inseamna decenta si modestia. Probabil ti se pare ciudat, dar mai sunt si oameni care muncesc un an pentru un proiect, sunt aplaudati si felicitati la scena deschisa si totusi raman modesti.

Corina


1. Nimeni nu a contestat valoarea proiectului in cauza

2. Nimeni nu a contestat premile acordate acestui proiect

3. Nimeni nu a contestat juriul care a acordat premii acestui proiect

Problema a fost una singura:



“ART.1. Concursul interdisciplinar este un concurs dedicat elevilor cu aptitudini, înclinatii si interes pentru crearea aplicatiilor informatice”

Voi face aici o traducere pentru cei care citesc doar ce vor sa citeasca:

Infoeducatie este un concurs dedicat elevilor si doar elevilor. Acestia sunt invitati sa-si masoare “fortele” cu ceilalti elevi prin duverse proiecte realizate de dansii.

Exista cazuri in care la acest concurs iau parte si profesorii…insa de cealalalta parte a baricadei , in juriu!

Asadar…care este problema , stimata profesoara ?



In viata e bine sa inveti sa si respecti ceea ce te depaseste. Probabil o sa-l intalnesti pe Andrei si vei intelege ce inseamna respectul. Cuvantul handicap lansat de tine reprezinta probabil atributul mintii tale ce gandeste ca are puterea sa arunce cu noroi in ceea ce este bun. Sa stii ca niciunul din noi nu ne simtim handicapati si faptul ca am castigat o cupa ar trebui sa te faca sa crezi ca suntem undeva sus, dar destul de modesti incat sa nu ne tavalim in laude, interviuri si strigate de ingamfare pe net.

:wink:

1. Cuvantul handicapat “lansat” de mine facea parte dintr-o fraza anume…recititi!

Ati recitit?

Daca ati recitit acea portiune de text raspundeti la urmatoarea intrebare:

-AM jignit pe cineva “lansand” acel cuvant?

Era o simpla comparatie (figura de stil)…una care chiar se potriveste in cazul de fata.

2. mintea mea care arunca cu noroi…da si aceasta este o figura de stil!

Acum … ca si incheiere:

Proiectul de fata este excelent…un design placut si interesant (in cazul in care nu este inspirat de undeva!)

Codul sursa banuiesc ca este de o calitate exceptionala , fapt pentru care a castigat cupa Siveco…

Si asa mai departe…

Dar de aici pana la: profesorii care ne ajuta la realizarea proiectului in cauza este cale lunga…

Sunt total de acord daca in ziua prezentarii elevul va recunoaste ca a fost ajutat iar linile respective de cod sa nu fie luate in considerare iar in rest sa fie punctat.

Iar de aici pana la astfel de raspunsuri din partea unei profesoare…eu unul mi-am intarit parerea despre sistemul de invatamant romanesc!

Multumesc