Am niste intrebari

Am participat anul acesta la faza judeteana a concursului InfoEducatie (am luat prima mentiune) sunt nou si am cateva intrebari (daca nu va enervez)

1.Daca am obtinut mentiune la faza judeteana pe sectia “soft educational si utilitar” pot participa in tabara (daca da in ce conditii) ,daca nu cum se va juriza proiectul inscris de mine?
2.Cine o sa ia legatura cu mine in privinta taberei (transportul , cine ne asteapta acolo , preturi , unde si cui trebuie sa platim…s.a.) ?
3.Daca nimeni din judetul meu (Prahova) nu a mai inscris pana acum un proiect este vreo problema?
4.Cum o sa fiu contactat de organizatori? (cand am inscris proiectul nu ne-a cerut un numar de telefon sau fax)
Multumesc anticipat!!

Trebuie sa fii contactat de un profesor de la tine din judet…profesorul care insoteste grupul. Daca nu te contacteaza nimeni saptamana asta, eu zic sa incerci sa dai un telefon la inspectorat.

Pai si profesorii sunt in vacanta , oricum e obligatoriu sa vin cu profesorul?

Este obligatoriu sa vii cu lotul judetului. Fara o confirmare oficiala si un prof, insotitor nu primim…Regret!
Voi da un comunicat oficial catre judete, in aceasta saptamana.
Succes!

Cine trebuie sa imi dea confirmarea?
scoala , inspectoratul , profesorul ??

ar trebui sa te sune profesorul coordonator sa-ti spuna tot… daca nu, profesorul insotitor… daca nu, inspectorul…

dar eu te sfatuiesc sa faci ca mine, dai telefoane multe si pana la urma o sa te lamureasca cineva… cel mai bine e sa suni la inspectorat (eventual sa vorbesti cu inspectorul de informatica, asa am facut eu) si sa vezi cand e programata o eventuala intalnire cu lotul din judetul tau… la intalnirea aia se hotaraste plecarea, se iau hotarari despre bilete, se dau carnete de note pentru reduceri etc…

sper sa-ti rezolvi problema…
cheers! :smiley: