Ansamblul arheologic Racos, Augustin, Ormenis - Web - Brasov - 2005 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Brasov

Descriere

Site-ul are in vedere ansamblul arheologic de la Racos, Augustin si Ormenis, incontestabil valoric, precum mult mai cunoscutul sit de la Sarmisegetuza.

Tehnologii

Flash 7; ASP.net 1.1; VB.net; SQL Server;

Cerinte sistem

Hardware: Procesor 400Mhz, 64Mb RAM, 2Mb VGA; 0 Mb spatiu pe HDD;
Software: Flash Player 7, IE 6;
Optionoal: placa de sunet, rezolutie >= 800x600

Realizatori

Ferent Emil

  • Scoala: Colegiul National “Dr. I. Mesota” Brasov
  • Clasa: 12
  • Judet: Brasov

Popa Fabian

  • Scoala: Colegiul National “Dr. I. Mesota” Brasov
  • Clasa: 12
  • Judet: Brasov

Tatarca Mihai

  • Scoala: Colegiul National “Dr. I. Mesota” Brasov
  • Clasa: 12
  • Judet: Brasov

Screenshots



probabil se referea si la layout care si el e identic :smile:.

tzatzo , nu stiam…interesant :flushed:

normal, la un concurs de web design se puncteaza aspectul, originalul, etc… la voi…o sa puncteze …

seamana prea mult cu encarta. acum stiu ca toata lumea v-a batut la cap & voi incercati sa cautati explicatii si sa dati cat mai multe exemple,motive pentru care interfatza voastra difera de encarta, dar … da-o naibii de treaba…0 originalitate. oricum, bafta la concurs

juriul … ? lol. scuza-ma ca-ti spun, dar juriul la nivelul judetului nu se compara cu juriul infoeducatie (nici cu CIA, cu nici un alt concurs NATIONAL).

oricum, o sa simti pe pielea ta ce inseamna lipsa de originalitate. cand o prezinti lucrarea, or’ sa se auda “voci” ca e copiata, o sa ai parte de intrebari deranjante privind originalitatea.

apropo…juriul de la etapa judeteana stia de encarta ? :smiley: :laughing:

Din timpul taberei ?:slight_smile:

parerea mea e ca designul paginii voastre se aseamana in mod izbitor cu designul de la ENCARTA 2000, ceea ce nu dovedeste decat lipsa de originalitate

:sunglasses: Te rog defineshte termenul de izbitor. E cumva ceva ce itzi capteaza atentzia asha din prima? Sa punctam asimilaritatzile: atata encarta cat shi noi am folosit un motiv al patratului in design, pacat ca ei in explorer (la noi e cu arbori da aia e alta parte) shi la noi in titlu (ce la encarta e parca cu luminitze); shi in rest? nu am voie sa pun searchul pe stanga caci encarta e asha? nu cred ca ei au patentat atat motivul de design cat shi amplasarea in pagina…

multzumesc pt sesizare, bafta!

lasa bine ca sunteti voi destepti…

Shtiatzi ca?

Romanul s-a nascut poet, s-a facut inginer si la final tot webdesigner o ajuns…

Nu va mai credeti voi destepti…

tzake

Ei bine, aflati ca designul a fost considerat de catre juriu drept cel mai adecvat temei. Nu s-a facut nici cea mai mica referire la Encarta.



Ergo, think it over inainte sa aruncati cu pareri.



Shiau!

Oul vorbea de juriul de la Infoeducatie. Prezentarile au avut loc deja. daca nu stiai :smile:

*omul :flushed: sorry