Artcopy - Web - Bucuresti - 2006 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Bucuresti

Descriere

Un magazin virtual de reproduceri de arta. In cadrul site-ului se pot gasi si informatii despre pictori, tablouri si curente artistice.

Tehnologii

HTML, CSS, PHP, MySQL, Flash

Cerinte sistem

Server: Apache,MySQL / Linux Client: Browser Firefox, IE, Opera etc.
Sistem de operare: Windows sau Linux

Realizatori

Ivan Nicolae

  • Scoala: Liceul Teoretic “Al.I.Cuza”
  • Clasa: 9
  • Judet: Bucuresti

Screenshots

Mai este de lucrat la layout si la cod din cate am vazut pe artcopy.trei.ro.

Site ar trebui testat si pe alte rezolutii / browsere.

Nu toata lumea foloseste ie 6 si rezolutie de 1024 X 768.

http://artcopy.trei.ro/desprenoi.html

Acest proiect este facut de Ivan Nicolae, elev in Liceul Teoretic Al.I.Cuza. Scopul acestui site este prezentarea la un concurs. Acest site are ca scop participarea la acest concurs care are loc pe 14.06.2006 in incinta liceului de mai sus. Pe mine ma puteti contacta la adresa de e-mail: nicu4an@yahoo.co.uk sau nicu.ivan@gmail.com



:laughing:

mda am vazut k pe mozilla de face cam naspa dar mai am destul timp sa modific micile erori de cod plus k pe comp am mai modificat destule de cand l-am uploadat pala pe serverul xhost :smiley:

aha… rezolutiile merg bene… doar la faza cu mozilla is probleme

nivan

doar la faza cu mozilla is probleme


Si.. n-ai de gand sa le repari ?:P

Sunt elemente grafice, Flash-uri care n-au un scop anume si par a fi puse de dragul de a fi.

:smile:) Ba o sa le repar.

Cat despre flasuri… mai tre sa fie si grafica aceptabila… site-ul un pic mai dinamic.

ala eram eu

super la tine site dinamic inseamna Flash. you rulz! :laughing:

Butoanele alea sunt niste texte cu un arial pe fond albastru, nu prea vad utilitatea pozelor.

Defapt aleas niste rollere da e serverul f f prost. Pe localhost merge perfect si si pe alte servere pe care l-am tinut inainte (da asta de acum e cam $%%$%$#).

Mega_Bytu

super la tine site dinamic inseamna Flash. you rulz! :laughing:



si da eu cred k flashurile ofera o dinamitate la site. :smiley: daca nu crezi asta.......... oricum nu-mi pasa ce crezi sau nu....... dar mie un site fara flash mi se pare cam monoton. :smiley:

In acelasi timp daca ma uit pe net la un numar semnificativ de siteuri calumea.... o sa vad ca fiecare are o gramada de flasuri. :smile:
  1. Elementele de design ale site-urilor trebuie sa aiba un scop, utilizatorul nu vine sa-ti admire flashul, site-ul sau design-ul, vine sa caute informatie, sa se distreze, sa cumpere, sa foloseasca servicii



    2. Design-ul nu e arta, design-ul nu reflecta personalitatea autorului



    3. Un site ‘klumea’ e un site care si-a atins scopul, care reuseste sa vanda direct sau indirect, produse, servicii sau imagine

:smile: =))))))))))))))))