Bootstrap si mobile

Buna ziua.
Doresc sa ma inscriu in aceasta sectiune,dar am 2 intrebari:
1.Se poate folosi Bootstrap?
2.In regulament scrie ca trebuie “sa fie accesibil si in alt mod decat cel web”.La ce se refera? In ce moduri mai trebuie sa se poate accesa (aplicatie
pentru mobil)?
Multumesc pentru timpul acordat!

Salut,

Bootstrap este un framework care te ajuta foarte mult in dezvoltarea unor interfete web responsive (care se adapteaza foarte bine la diferite dispozitive - telefoane, tablete, pcuri). De asemenea doar folosind bootstrap si fara un design custom puteti obtine un design placut cu un minim de efort.Este chiar indicat sa folositi aceste tooluri pe care le aveti la dispozitie deoarece nu veti pierde vremea cu ceva ce este deja facut si veti avea timp sa va concentrati pe lucrurile esentiale.

Nu uitati ca trebuie sa specificati in documentatie ce resurse / frameworkuri ati utilizat.

Pentru etapa online este in regula daca veti oferi un URL.

Trebuie sa puneti pe un repository de git intregul cod sursa. Veti avea optiunea sa il faceti open source (oricine sa poata vedea ce lucruri interesante ati facut si sa va dea sfaturi) sau puteti sa dati acces doar juriului. Mai multe detalii gasiti aici[1].

[1] https://docs.google.com/document/d/1U8sEX4IhcbL3zaQbBsbMvYytcx0cYViWm8Afz-s86Tk

Aceasta documentatie trebuie plasata in sectiunea “Descriere” din inscrierea proiectului?

In documentatie. Mai multe detalii gasesti in regulament.

In primul rand, vreau sa imi cer scuze pentru curiozitatea mea exagerata.

In al doilea rand, mai vreau sa va mai pun o intrebare :smiley: . In sectiunea Homepage din interiorul formularului de inscriere nu am ce pune, adica site-ul nu e hostat. Pun linkul cu sursele sau ce?

Site-ul trebuie sa fie hostat, altfel nu avem cum sa il vedem.
Exista mai multe metode de a hosta un site, iar daca ai nevoie de ajutor, poti apela la noi.

Daca site-ul este static, iti recomand github pages