Cargo

salut! am vazut intr-una din poze la un tip un tricou cu Cargo. eu caut de multa vreme un tricou ca ala, si vroiam sa stiu daca aveti vreunul din voi idee de unde gasesc, sau daca citeste chiar respectivul acest topic, sa-mi zica de unde l-a luat.



multumesc

ma de la un magazin de asa ceva presupun sau comanzi de pe net www.bestial.ro dk nu ma insel .

mare fan CARGO ?

n-au la bestial :smile: ala a fost primul loc unde am sunat…



da, mare fan, dar pre-SS… ss sux bigtime

lordbyron

... ss sux bigtime


ai mare dreptate ... sucks realy hard.

anul 2004 o sa ramana anul in care m-au dezamagit doua lucruri sfinte: cargo si metallica :disappointed: :cry:

chiar asha … nu shtiu ce io apucat pe ashti de la metallica … ultimu album realy sucks … adica nu mai suna a metallica de loc … mai bine schimbau numele trupei. Shi pe mine m-au dezamagit trupele astea 2.

ma …la metallnica dk ai ascultat discografia …nu e nici un album care seamana k celalalt …are fiecare alt sound … d c au scos saint anger …asa ? pentru a face mai multzi bani …tipi erau falitzi …si lao adica .au incercat ceva nou …acuma k nu il inchitzim noi (nici mie nu imi place …nici nu l-am ascultat) il inchiat altzii care cuimpara albumul

si k cargo … ma … am avut albumul k 1 luna inainte sa fie lansat … ma o plecat kempes …ce mai vrei ? la concerte nici nu mai merg is la fel …aceleasi melodii …vai ce ma dispera ploaia …in chiam calare pe motoare e fain … nu pot trai fara tine …toamana e super … si nah …dk barar e uneori bou … zicetzi de el k e nahspa nu de cargo … inainte de spiritus sanctus a lansat 3 albume … superbe … si o parte din ultimul album e fain …am zis melodii mai sus

Ii bunicel shi solistu actual de la Cargo shi ii shi de treaba … am putu sta de vorba vreo 5 - 10 min la o cafea cu el cand o venit la BN sa faca un concert. Aaa … imi plac shi piesele lor de pe Spiritus Sanctus (cateva) dar nu shtiu parca le-o murit chitara electrica … ii lenesha rau de tot.



Metallica … intradevar nu semanau albumele intre ele dar sound-ul era acelashi … iar acuma … sh-au schimbat shi stilul shi sound-ul … shi realy sucks. De falit … :smiley: … nu cred ca erau iei falitzi … ce trupa n-ar vrea sa-shi inregistreze albumul intr-un studio de-a lu’ Metallica ??

Ca sa echilibrez balanta putin vreau sa ma afisez ca fan St. Anger :sunglasses:

Stilul nou e super iar Load, Reload, The Black Album & co erau prea spalacite si evident ajustate pentru a satisface gustul majoritatii.



In St. Anger (cica) au vrut sa cante cum le vine lor mai bine. Aah… si e inregistrat intrun garaj cu un microfon de $30 ca sa sugereze cat mai bine feelingul de fac-ce-mi-place-mie-si-nu-voua, sau cel putin asa se laudau pe un site oficial.

wickedman

Load, Reload, The Black Album & co erau prea spalacite

Intradevar albumele au fost mai usoare in compartie Kill'em all sau cu Master of Puppets dar nu sunt "spalacite" in nici un fel.

wickedman

In St. Anger (cica) au vrut sa cante cum le vine lor mai bine ...

Asta le-a fost greshala ... sh-au facut de cap shi a ieshit un kkt cu o cireasha rosha in varf. :fearful:

wickedman

e inregistrat intr`un garaj cu un microfon de $30

Astea-s basme ! :wink:

Din punct de vedere a complexitatzii instrumentale St. Anger e joaca de copii ... daca iei o tabulatura de chitara de pe orice alt album te ia saracia pana o invetzi iar de pe St. Anger ... personal nu mi-a luat mai mult de 30 de min ca sa-mi dau seama cum se canta pe chitara piesa St. Anger.

in mod sigur n-au cantat cum le-a sunat lor mai bine. ca au zis asta de ochii lumii e altceva… tot ce fac ei e comercial… lookul lor… felul cum canta… cica “raw”… “back to our roots”… ei sunt tembeli sau nu au mai ascultat de mult kill’em all? albumul ala a fost genial prin viteza si maiestrie si “galagie”! unde dracu au ei asa ceva in stanger? faptul ca scot videoclip dupa videoclip si single dupa single care nu au alt rol decat de a aduce mai multi bani… it makes me sick…

Black Album, Load si Reload au fost oarecum mai moi decat asta ultimul, dar erau mai mature… acum au revenit cu asta de rockeri rebeli (a se vedea si videoclipul St Anger) care nu ii prea prinde… pe mie ma distreaza la culme cum semneaza acolo la inceput ca doamne sfinte intra in puscarie pe propria raspundere… sunt mai mult ca sigur ca erau cateva zeci de bodyguarzi prin zona…



in alta ordine de idei mie de la metallica nu imi plac primul si ultimul album (desi primul e muuuult mai ok decat asta ultimul)…

wickedman


In St. Anger (cica) au vrut sa cante cum le vine lor mai bine. Aah... si e inregistrat intr`un garaj cu un microfon de $30 ca sa sugereze cat mai bine feeling`ul de fac-ce-mi-place-mie-si-nu-voua, sau cel putin asa se laudau pe un site oficial.



declaratiile de genul asta, fie ele sincere sau nu, sunt extrem de comerciale... ca muzician care ai depasit un anumit nivel intotdeauna iti doresti un sunet curat si profi... chestiile astea "adevarate" sunt f apreciate de pokemoni, exact genul de oameni pentru care e facut st anger

mah Floppy … :smile:, … nu te supara dapoi ce ti apuca sa postezi amu ?! dupa opt luni ? chiar asa de nervos esti ? Metallica sucks in St. Anger asa ca nu mai are rost sa te consumi :smile: … si sa sti ca ai dreptate !

un topic interesant e ca vinu :laughing: cu cat e mai vechi cu atat e mai bun :laughing: :laughing: :laughing: vezi domne ce inseamna, dupa un an si opt luni, tricoul meu cu cargo inca mai starneste controverse… roflmao

sper sa starneasca controverse inca 100 de ani :laughing: