Cazare

Cat e cazarea pe zi anul asta? DIn judetul meu venim mai multi si inspectoratul nu ne-a decontat tot :imp: si se pare ca va trebui sa ne platim si noi o parte.

Hmmm…mie din ce-mi spunea cineva cica ar fi gratuit :confused: . M-ai bagat in ceata de tot. Avand in vedere ca am castigat…nu ar trebui sa fie gratuit? Nici la olimpiadele nationale nu platesti decat transportul care apoi este decontat la scoala.

Anii trecuti nu stiu cum a fost.

Anul trecut a fost 40lei cazare+masa(dimineata, pranz, seara). Acum doi ani era 30lei.

@ShadowOne: Cazarea si masa este gratuita pentru 4 elevi din fiecare judet (Bucuresti are mai multe locuri parca) . Se intampla ca fiind mai multi autori sa se ajunga la un numar mai mare de 4, de aceea se poate si plati pentru 1-2 locuri in plus cred.

De preferat sa nu fie persoane in plus fata de lotul OFICIAL de 4 plus prof. Daca sunt persoane in plus, faceti o solicitare la emil.onea@yahoo.com. Costul pe zi este de 50 RON. Prin urmare, tabara costa 300 RON
Confirmarea participarii extra, va fi data la finele lunii.

numai bine,

Deci, pana la urma costa si pentru cei ce au castigat sau doar pentru cei in plus?

Doar pentru cei in plus costa!

Ah…merci. Dl. Onea chiar ma bagase in ceata cu ultimul post :smile:. No offence…eu chiar sunt mai greu de cap cu chestii de genu’.

intr-adevar, costa pentru cei in plus… problema e alta…
de exemplu, de la noi vin mai multe echipe, insa se dau bani doar pentru 4 oameni (deci merg in total 4 echipe)… buuun, eh, in mod normal (cel putin asa e organizat la noi in judet) merge doar un om din echipa, el prezinta, el are transport/cazare gratis etc… insa, daca vor sa vina si ceilalti membri din echipa respectiva, trebuie sa plateasca locul pentru ca nu mai este gratuit…

noi am rezolvat problema asta si am impartit banii intre noi in echipa… de exemplu, daca echipa e de 2 oameni, plateste fiecare jumate de cazare… asta-i tot…

si noi am procedat la fel ca blue_week