Ciclul de viata al plantelor - Soft - Bucuresti - 2006 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Bucuresti

Descriere

este un soft care ajuta profesorul la prezentarea ciclului de viata al plantelor, organizat in 6 mari capitole, dar si un soft care ajuta elevii sa aprofundeze notiunile la un nivel avansat si sa isi testeze cunostintele. materialele video fac intelegerea notiunilor mult mai bine, intr-o atmosfera relaxanta creata de jupanul Bach, intr-un laborator fiind imposibil sa aratam (de exemplu) cresterea accelerata a unei plante.

Tehnologii

Macromedia Flash 8, 3dsMax

Cerinte sistem

cerintele Flash 8 si 3dsMax

Realizatori

Colceag Mihai Daniel

  • Scoala: Colegiul National de Informatica “Tudor Vianu”
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Hentulescu Diana

  • Scoala: Colegiul National de Informatica “Tudor Vianu”
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Turcanu Ioana

  • Scoala: Colegiul National de Informatica “Tudor Vianu”
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Screenshots



Am mai facut comentarii pe tema unor astfel de lucrari. Ele pot fi valoroase si chiar banoase.

Conditia este sa nu va lasati pacaliti. Invatamantul are nevoie de astfel de lucruri. VOI trebuie sa va vindeti scump, ca de aceea facem “educatie antrepenoriala” !

Succes la orice competitie, ca noi nu va restrictionam!

Banuiesc k multi considera k suntem rai fara motiv, tot legandu-ne d aceste proiecte. Dar sunt curions in legatura cu un lucru: pana acuma nici unul dintre creatorii acestor lucrari flash-tastice nu a sarit sa-si apere capodopera. Ma uit la cei d la sectiunea web cum isi apara proiectele cu dintii…si asta in fata unor critici sau observatii mult mai acide si mai la obiect dekt “wow alt proiect educational facut in flash venit dinspre Tudor Vianu…yaaawwwwn”. Mi se pare cel putin ciudata aceasta atitudine…sau poate asteapta sa ne dovedeasca kt d amarnic ne inselam in legatura cu aceste prejudecati la Galaciuc. One way or the other gurile rele spun mult mai multe in legatura cu planurile cincinale ale CN Tudor Vianu, dar din moment c acest proiect pare bine facut ( k si celelalte ) nu prea mai are rost sa comentam. Poate doar k, vb dl. Onea, e d sperat k makr cei kre fac aceste proiecte scot ceva mai mult p ele dekt un 10 la info.



PS: makr elevii invata sa priveask programarea k industria kre a devenit

Cred k niste scuze ar fi in order. M-am inselat in legatura cu mai multe chestii printre care:



1) Lucrarile chiar au fost muncite si bine realizate

2) Termenul d “fabrica” chiar nu isi are locul



Asadar imi cer ink o data scuze fata d cei din Vianu si le doresc bafta si la anu’. Well done guys :smiley: