Civilizatii preistorice - Soft - Hunedoara - 2007 Nationala

Dupa cum se vede in poza atasata descrierii lucrarii, este “Civilizatii preistorice de pe teritoriul Romaniei”, autori Alexandru Veruzi si Alexandru Buca, din Iasi. Am avut prilejul sa ii cunosc si sa vad softul lor, este un proiect superb atat din punct de vedere educational, cat si din punct de vedere grafic, acest proiect a luat premiul II la Cupa Siveco, un concurs exceptional. Dupa poza, cel putin prima pagina este complet copiata din proiectul lor. Daca va citi vreun participant la InfoEd 2007 postul meu, il rog sa imi dea de veste ce curs a luat situatia aceasta.

din cate imi aduc aminte nici nu s-a inscris pe lista cu soft educational la galaciuc :smiley:

si daca s-ar fi inscris, probabil ca cei din comisie ar fi concluzionat ceva in genu’ : ‘aaa, trebuia sa spuneti ca design-ul e copiat’ … cel putzin asa s-a intamplat la un alt soft copiat (dintr-un tutorial cartoonsmart.com) :disappointed:

Multumesc pentru raspuns :smile: Am participat si eu la InfoEd si mi-as fi stricat parerea foarte buna pe care o am despre acest concurs daca as fi aflat ca acel soft a fost acceptat in concurs.