Clasa Virtuala - Soft Utilitar - Olt - 2012 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft Utilitar
  • Judetul: Olt

Descriere

Clasa virtuala este un program care vine in ajutorul profesorilor sa testeze cunostintele elevilor, si vine in acelasi timp cu niste unelte folositoare pentru elevi pentru a rezolva mai usor problemele de matematica si fizica.

Tehnologii

c# visual studion 2010, MySql, .net 4.0

Cerinte sistem

windows 7, procesor 2.0+ Ghz, memorie ram 2+Gb, 100+Mb liberi pe hard disk, c/c++ compiler

Realizatori

Buicescu Alexandru

  • Scoala: Colegiul National Radu Greceanu
  • Clasa: XI
  • Judet: Olt

Screenshots



Am uitat sa mentionez ca s-ar putea sa am nevoie de c# visual studio 2010 instalat, deoarece baza de date mai face probleme si ar trebui sa modific ceva in ea pe calculatorul pe care va avea loc prezentarea.

AlexBuicescu

Am uitat sa mentionez ca s-ar putea sa am nevoie de c# visual studio 2010 instalat, deoarece baza de date mai face probleme si ar trebui sa modific ceva in ea pe calculatorul pe care va avea loc prezentarea.


Partea aia nu e prea bună. Se presupune că produsul trebuie să aibă un anumit grad de portabilitate în sensul de: doar install and it will work.

Îți recomand să faci un script SQL care să modifice automat ceea ce ai nevoie :smile:, fără să trebuiască să accesezi VS 2010

Problema este legata de tabelul din baza de date, acum 3 luni cand am scris prima data codul pentru a extrage sau a insera in baza de date mergea fara probleme, iar ieri cand am incercat din nou (codul nu a fost modificat cu nimic) nu mai facea nimic la nici o comanda.
Eu cred ca problema s-ar putea sa fie la mine in calculator, dar nu sunt sigur de asta.

AlexBuicescu

Problema este legata de tabelul din baza de date, acum 3 luni cand am scris prima data codul pentru a extrage sau a insera in baza de date mergea fara probleme, iar ieri cand am incercat din nou (codul nu a fost modificat cu nimic) nu mai facea nimic la nici o comanda.
Eu cred ca problema s-ar putea sa fie la mine in calculator, dar nu sunt sigur de asta.



Nu folosesti versionare?

Se pare ca problema era cu baza de date, nu stiu de ce, dar cand am facut alta a mers fara probleme :smile: