CMS16 - Web - Braila - 2008 Nationala

Ok… eu zic sa nu te mai indoiesti de comisie pentru ca nu ai de ce :stuck_out_tongue:.

OK :smile:

St3faN

Stai ca nu inteleg. Vrei sa spui ca va fi o amestecatura intre Xp si Vista look? Nu prea se leaga..


Mai fratilor ... templatu' ala a fost pentru faza judeteana ... acum am ceva stil vista ...cu mult dhtml si structura total schimbata ... deci nu ma vai ambalati .. caci o sa vedeti situ' curand cand schimba chessh hostu' ... mai asteptati :wink:
D@rk-s

Mai fratilor ... templatu' ala a fost pentru faza judeteana ...



Deci a fost template? :laughing:
Mai fratilor ... templatu' ala a fost pentru faza judeteana ... acum am ceva stil vista ...cu mult dhtml si structura total schimbata...

Tu te auzi? Asha te exprimi incat suna ca si cum l-ai fi cumparat de undeva :laughing: ...

Nu e cumparat … :smile:) e facut de mine si de chessh … cautatile … nu o se le gasiti nicaieri … nu mai va ambalati voi atat ca nu am copiat nimic in tot situ’ … sistem de template e al meu … si cum vrei sal numesc pana la urma fisier html, infatisare … mie mai usor template chiar daca nu e cu sensu de gata facut dar nu mai zic nimic ca voi le umflati dupa aia

Ok… sa zicem ca am inteles :smiley:.

S-au terminat problemele cu hostu’ si acum cms16 e online … sursa nu este inca publica …in cateva ore o sa aiba si mod_rewrite

Acum merge … am facut modificarile ptr. mod_rewrite

Bine.

Cred ca mai interesant decat design-ul este functionalitatea. Ce aduce nou? Sunt zeci poate chiar sute de CMS-uri. Cu ce se diferentiaza al tau?

Din cate vad structura continutului seamana destul de mult cu Joomla (Categorii, Subcategorii). Poti sa pui un document (adik continut) si intr-o categorie sau numai in subcategorii? Poti sa ai subcategorii la subcategorii?

Stilul ACP-ului seamana destul de mult cu stilul de la Joomla 1.5. Setarile site-ului sunt asemanatoare cu cele de la Joomla (mai putin partea cu cenzura pentru care sunt sigur ca exista un plugin).

Per total mi se pare destul de asemanator. Parerea mea este sa incerci sa corectezi din limitarile pe care le are Joomla. Nu spun sa faci un CMS de talia lui. Exista un segment si pentru un CMS mai mic si mai usor de folosit, dar daca tot il faci de la 0 macar poti sa corectezi niste probleme. Partea cu categoriile/subcategoriile chiar e o pb. Poate chiar reusesti sa faci o figura buna cu CMS-ul.

Bafta… keep me posted :smile:

PS: Casuta cu “Nu va mai arat nimic” e enervanta dar exista firebug de cojocu ei :stuck_out_tongue:

Sincer,
Nici nu m-am uitat la arhitectura joomla cand am conceput acp-u’.El a fost facut pe parcurs si modificat dupa nevoi.Daca seamana asta e.Nu a fost intentionat.Cel putin versiunea pentru prezentare chiar nu cred ca seamana cu joomla.Adevarul e ca am lucrat cu nulte cms-uri inainte sa ma apuc de programare web si cred ca ni s-a format o viziune in privinta arhitecturii.Nu am vrut sa fac o clona la joomla sau la alt cms open-source (php nuke,drupal,phpbb) iar codul in afara de 3 scripturi : unul de meniu, un tab sistem si editorul restul e facut de mine de la zero .Nu am folosit nici macar resurse js care sunt disponibile pe internet.Poate te-ai gandit ca faptul ca are module si componente :smile:) Este un concept web 2.0 numit modularizarea sau loose coupling .Am incercat sa implementez acest principiu in structura site-ului.deci nu am facut plagiat in privinta arhitecturii :smile:)

Nu te-am acuzat ca ai plagiat. Pana la urma nu are rost sa reinventezi roata. Comment-ul meu se referea la functiile CMS-ului tau, si anume daca aduce ceva nou.

Asteapta sa fie disponibil la download, incearca-l si vei vedea. :smile:

Esti sigur ca merge? :laughing: