Community - Web - Maramureș - Lucrari 2020 Online

Informatii generale

Descriere

Community este o aplicatie web destinat tutuor persoanelor care vor sa transporte orice obiect (indifferent de greutate sau de marime) ,ceea ce nu toate firmele de curier pot sa transporte sau a persoanelor care au masini mai mari sau o firma de curierat la inceput ,ei putand sa isi gaseasca in aceasta aplicatie clienti care au ceva de transportat.
De asemenea, in aplictie persoanele care vor sa isi transporte un produs ,adauga un anunt, iar persoanele care vad anuntul si sunt interesante pot sa ii lase o oferta ,un numar de telefon si un mesaj. Daca clientul accepta oferta atunci anuntul va disparea din lista cu anunturi active.
Motivul pentru care am ales aceasta tema se datoreaza faptului ca multi care de exemplu se muta intr-un alt loc si vor sa isi mute mobila nu dispun de o masina asa de mare ,iar daca isi gasesc pe cineva o sa le ceara poate un pret mai mare .Pe de alta parte multi oameni care au masini mari si pot sa transporte anumite obiecte la un pret poate mai mic, nu isi gasesc clienti.
Scopul acestui site este de ai ajuta pe cei care il acceseaza, sa gaseasca cele mai bune oferte la anunturile lor.

Tehnologii

Community este o aplicatie web de tim MVC(Model-view-controller).Am creat o baza de date in mysql care este conectata la un server de pe smarterasp. Am conectata baza de date la aplicatia mea MVC, avand numele in aplicatie Community.edmx.
Pentru ca o pagina sa poata fie afisata este nevoie de un controler care returneaza un view al acelei pagini respectiv in acel conroler intra si partea de programare .Fiecare controler are unul sau mai multe view-uri.Am mai folosit clase care mainipuleaza partea logica.

Cerinte sistem

Aplicatia nu am hostato inca ,inaca este in stadiul de demo ,momentan ca sa poata rula pe orice calculator este nevoie de visual studio pe acel pc

Realizatori

Denis Dragoș

  • Scoala: Colegiul National Gheorghe Sincai
  • Clasa: 12
  • Judet: Maramureș
  • Oras: Lucacesti

Screenshots

Salut, unde este sursa proiectului?