Comunismul in Romania - Soft - Iasi - 2006 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Iasi

Descriere

Lucrarea isi propune sa aminteasca sau sa aduca la cunostiinta perioada din istoria Romaniei, reflectata inca in viata noastra prin cladiri , masini, mentalitate etc.

Tehnologii

Macromedia Flash Player 8 instalat pe oricare browser

Cerinte sistem

300 mhz,32mb ram,2 mb video

Realizatori

Andronic Alexandru

  • Scoala: Liceul de Informatica “Grigore C. Mosil” Iasi
  • Clasa: XI C
  • Judet: Iasi

Chihaia Alexandru

  • Scoala: Liceul de Informatica “Grigore C. Moisil” Iasi
  • Clasa: XI C
  • Judet: Iasi

Screenshots



Frumoasa ideea…imi place foarte mult. As avea o intrebare, d fapt 2: 1) amintiti si d viata din “epoca d aur” a Romaniei?.. si dak da atunci 2) d unde v-ati documentat?

o initiativa laudabila, daca este total obiectiva, deoarece romanii au tendinta sa fie foarte subiectivi cand aduc aminte de comunism.

De aia am si intrebat de unde s-au docementat :wink:

Pai in soft se mentioneaza faptul ca intr-o anumita perioada din ambitia lui Ceausescu de a fi independent fata de tarile din CAER a facut economii pe toate planurile astfel oamenilor li s-a impus o asa numita “rationalizare” a mancarii. De asemenea amintim la capitolul Represiune despre securitate, supravegherea populatiei, ascultarea telefoanelor etc.

Continutul se prezinta destul de obiectiv fiind realizat si cules din manuale si carti de catre profesorul nostru de istorie.

Apare si profesorul vostru la realizatori?



Poza pot sa o mut din drum daca vreau?

nu e trecut profesorul la realizatori in aceasta scurta descriere.

da toate ferestrele cu imagini, audio se pot trage pe ecran

off-topic dar nu m-am putut abtine…

Bogdan

Poza pot sa o mut din drum daca vreau?





Ia vezi poti?..dak nu sugerez some heavy machinery cum ar fi macaraua, buldozer-ul sau chiar o fadroma (compatibile Flash 8 evident) :stuck_out_tongue: