Configuratii sisteme la Infoeducatie 2007

Dan Rosioru, inginer de sistem la Colegiul National Unirea, sprijinul nostru “anonim” de multi ani, va comunica acum, configuratiile sistemelor

Calculatoarele sunt puse la dispozitie de catre Grupul Scolar “Simion Mehedinti” din Vidra.

------------------------------

Statii PIV 3 GHz/512 MB DDR 400/HDD 40 GB/video ATI Radeon X300 256

MB/unitate optica DVD-ROM Reader/CDRW (combo)



WindowsXP_SP2:

- Apache 2.0.59/PHP4.4.7/MySQL 5.0.35

- Apache 2.2.4/PHP5.2.3/MySQL 5.0.45

- PHPMyAdmin 2.10.3

- Office 2003, Opera 9.22, FireFox 2.0.5, Macromedia Flash 8,

Macromedia Dreamweaver 8, Macromedia Fireworks 8, SwishMax, Corel 12,

Adobe Photoshop 7, Visual Fox 9, Borland C++ 3.1, Borland Pascal 7.0,

Total Commander 7.01, Acrobat Reader 8.1, Kaspersky Internet Security

7,

etc.



Fedora 7:

- Apache 2.2.4/PHP5.2.2/MySQL 5.0.37

- PHPMyAdmin 2.10.3

- KDE 3.5.6

--------------------

In tabara va functiona o legatura ADSL, Romtelecom, de cca 1M, cu sprijinul scolii din Tulnici.

Vom pune si un router wireless, aviz posesorilor de laptop.



Va rog sa va exprimati, eventuale opinii, solicitari, dar nu ne cereti multe, ca nu stiu daca ne descurcam la toate :smiley:

emil

In tabara va functiona o legatura ADSL, Romtelecom, de cca 1M, cu sprijinul scolii din Tulnici.
Vom pune si un router wireless, aviz posesorilor de laptop.



Asta e prea tare, anul trecut era o conexiune din aia de 2 kb / sec. :smile: Marfa!
Junyor
emil

In tabara va functiona o legatura ADSL, Romtelecom, de cca 1M, cu sprijinul scolii din Tulnici.
Vom pune si un router wireless, aviz posesorilor de laptop.



Asta e prea tare, anul trecut era o conexiune din aia de 2 kb / sec. :smile: Marfa!
Intr-adevar, mai ales partea cu wireless lan :smiley:

Sper ca vor si niste boxe pe langa calculatorul ala chiar daca nu sunt specificate acolo… nu? Nu de alta, dar eu chiar am nevoie de boxe…:smile:

Vor fi :smile:

SUPEEEEEEEEEEEEEER



Proiectoarele vor fi decente?.. like… 1024*768? :unamused: Si sper sa fie cat de cat intuneric unde se proiecteaza… cum a fost anul trecut la web a fost chiar ok.

Vor fi si boxe si videoproiectoare

prea tare partea cu wirelesul , daca face cineva un server hub nici nu iti mai trebuie net