Crystal Squad - Utilitar - București - Lucrari 2018 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Utilitar
  • Judetul: București

Descriere

Folosind cele mai noi tehnologii aparute, “Crystal Squad” promite sa ofere o experienta captivanta, unica, ce vă va captiva inca din primul moment in care veti interactiona cu jocul.

Combinand puterea motorului grafic “Unreal Engine 4”, ce sta la baza celor mai cunoscute, si de succes jocuri ale anilor 2017-2018 (PUBG, Fortnite, Paragon, Ace Combat 7: Skies Unknown, Sea of Thieves si multe altele) , cel mai modern limbaj de programare existent (Blueprint), Modelele High-Poly, rezolutia HD, Inteligenta Artificiala si multe altele, Crystal Squad promite sa concureze din multe puncte de vedere cu jocurile AAA existente, si chiar sa le intreaca in anumite privinte.

“Crystal Squad” prezinta o poveste fictionala, despre razboi si pace, operatiuni secrete si lupte de proportii epice, tradare si incredere, ce promite sa va captiveze. Actiunea este structurata in mai multe nivele (misiuni), ce au loc in diverse locatii de pe planeta, cum ar fi Berlin, Bucuresti, Washington, Moscova, Cairo, Phenian, Beijing, Statia Spatiala Internationala, Super-portavionul USS Enterprise, si multe altele.

Jucatorul va interpreta rolul unui capitan din trupele speciale Americane Delta, “Alex Jackson” ce va conduce o echipa in care au fost selectionati cei mai buni luptatori ai NATO si ai lumii, cu un singur scop: sa faca tot posibilul pentru a pune capat tensiunilor existente dintre NATO si Rusia/China, inainte ca acestea sa escaladeze intr-un razboi nuclear ce poate aduce sfarsitul lumii.
Echipa ce va primi numele de cod Crystal, va beneficia de cele mai noi tehnologii existente, si de tot suportul NATO.
Jucatorul va putea interactiona cu aproape toate tipurile de vehicule high-tech prezente in joc, cum ar fi: Avioanele Stealth F35, Tancurile M1 Abrams, Naveta Spatiala Atlantis, distrugatorul Stealth USS Zumwalt, drone de asalt inteligente, sateliti, si o varietate impresionanta de arme.

Tehnologii

Crystal Squad este realizat folosind Unreal Engine 4, Blender, Mixamo, Sculptris, TinkerCad si Clara.io
Limbaje de programare folosite: Blueprint, C++, Python

Cerinte sistem

Cerinte minime de sistem:
OS: Windows 7
Ram: 4GB
CPU: Intel Core I3 3th generation
GPU:AMD Radeon HD5500

Realizatori

Alexandru Hang

  • Scoala: Colegiul National Gheorghe Sincai
  • Clasa: 12
  • Judet: București
  • Oras: Bucuresti

Screenshots

Buna ziua !
Numele meu este Alexandru Hang, acesta este proiectul meu, si am o mica problema:
Cand am incarcat capturile de ecran, am incarcat 3 poze diferite, iar acum vad ca apare o singura poza (de doua ori).
Pot sa mai incarc inca o data capturile de ecran ?

Nu pot folosi GitHub, deoarece proiectul meu are aproape 8 GB, las aici o arhivă cu sursele proiectului.