DM383 - Web - Cluj - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Cluj

Descriere

DM383 este o combinatie de HTML, PHP, JAVASCRIPT si Flash si cuprinde versuri sortate pe albume de la diferite formatii. Site-ul a fost creat in 2006 cu MS Frontpage, apoi a suferit foarte multe modificari majoritatea din notepad.
Pe prima pagina (home) sunt puse noutati ale site-ului sau reclame.
Toate fisierele care apartin site-ului au fost facute de mine personal si am sursele la tot ce este acolo.

Tehnologii

HTML, Javascript, PHP si Flash

Cerinte sistem

un browser care sa mearga bine
flash plugin
windows media player

Realizatori

Fangli Alexandru

  • Scoala: Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu”
  • Clasa: 11
  • Judet: Cluj

Screenshots

DM383 has arrived!! Welcome :smiley:

deja am ceva posturi in guestbook din timisoara :neutral_face:

nu cred:))

pai le ster eu mai tarziu ca nam chef acuma

Exista Adobe… Ca sa ne dea Photoshop…
Exista CSS… Ca sa facem ceva mai bun cu un corp de intefata…
De ce existati voi? Ca sa le folositi!!!

Nu ar strica sa ii schimbi corpul de interfata…
E doar o sugestie…

aveam ceva mai ‘blingy’ inainte dar lua prea mult pana se incarca
si imi place asa simplu… daca vreti, va pot arata si alte site-uri may animate care leam facut

weasel

Exista Adobe… Ca sa ne dea Photoshop…
Exista CSS… Ca sa facem ceva mai bun cu un corp de intefata…
De ce existati voi? Ca sa le folositi!!!

Nu ar strica sa ii schimbi corpul de interfata…
E doar o sugestie…

Designul lasa de dorit… Mie nu mi se pare simplu ci mai degraba incarcat cu chestii inutile :smiley:.

frosty383


daca vreti, va pot arata si alte site-uri may animate care leam facut


Vii cu site-ul asta, nu? La el e important designul. Sunt de acord cu St3fan. E prea incarcat inutil.

mie mi se tare chiar foarte simplu
daca ii prea complex pentru tine, ghinion. comenteaza alte situri

frosty383

mie mi se tare chiar foarte simplu
daca ii prea complex pentru tine, ghinion. comenteaza alte situri


Sincer sa-ti spun .. parca e site warez supraincarcat cu reclama in incercarea disperata de a face bani si vizitatori ...asculta sfaturile si tu ca nu mori ..
D@rk-s
frosty383

mie mi se tare chiar foarte simplu
daca ii prea complex pentru tine, ghinion. comenteaza alte situri


Sincer sa-ti spun .. parca e site warez supraincarcat cu reclama in incercarea disperata de a face bani si vizitatori ...asculta sfaturile si tu ca nu mori ..

sti? eu nu iau bani facand reclama la site-uri pe care tot eu le fac daca te referi la alea din home sau poate nu sti ce inseamna support. oricum fac destui bani facand alte site-uri...

Nu mai inteles :laughing: am zis ca arata ca … sincer ma streseaza cand vad cum arata … si flashul intro …:smile:) ala e cam …cam nu ma intelege gresit dar nu trebuie sa inplementezi stilul de la un site cu muzica warez la un site pentru un concurs de etapa nationala … treaba ta …pentru ce or fi atatea bannere pe acolo :smile:)

Terminati totzi…
Programarea de calitate nu se face din obligatie si nici pe departe pentru bani. Se face din pasiune, ceea ce unii din voi nu aveti. De aceea chiar si produsele lasa de dorit uneori. Imi cer scuze, asta e un adevar greu de inghitit de catre “persoanele x” si in general de lumea care se incadreaza in sfera aceasta…
Deci?! Nu ma intereseaza ce imi dati ca si reply daca se rezuma la o insulta sau la ceva ce duce la o insulta! Ma intereseaza sa aflu ceva nou, sa impartasesc cu cineva ceva nou si sa ma simt bine… Macar incercati sa va abtineti si sa nu murdariti forumul cu posturi de genu prin care insultati intr-un mod infantil ceilalti concurenti.

Exact! Complet de acord cu weasel. Nu subestimati eforturile cuiva, chiar daca ce a facut nu e pe placul vostru, pentru ca, in primul rand, nu l-a facut special pentru voi. Cand programezi ceva (soft/web) important e sa-ti placa tie, sa-l faci cum vrei tu. Parerea celorlalti conteaza mai putin. Ca doar ce naiba? Doar toti suntem coderi. daca cineva nu face ceva cum iti place tie, ghinion, pentru ca nu pentru tine a facut acel lucru, ci pentru el, din pasiune, cum spune si weasel.

Tazron

Exact! Complet de acord cu weasel. Nu subestimati eforturile cuiva, chiar daca ce a facut nu e pe placul vostru, pentru ca, in primul rand, nu l-a facut special pentru voi. Cand programezi ceva (soft/web) important e sa-ti placa tie, sa-l faci cum vrei tu. Parerea celorlalti conteaza mai putin. Ca doar ce naiba? Doar toti suntem coderi. daca cineva nu face ceva cum iti place tie, ghinion, pentru ca nu pentru tine a facut acel lucru, ci pentru el, din pasiune, cum spune si weasel.


Gata ma -- no comment de acum incolo .. ca repede mai sariti la atac ...you know what ..do what you want to do ... is your business -from now on no comments