Dr. Text - Corector ortografic pentru limba romana - Soft - Arad - 2010 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Arad

Descriere

Dr. Text este un add-in pentru Microsoft Word si doreste sa fie o alternativa pentru corectorul
propus de Microsoft, care sa rezolve problemele acestuia si sa adauge facilitati noi.

Tehnologii

C++(ATL, MFC), SQL

Cerinte sistem

Windows, Office, calculator decent:)

Realizatori

Andrei Zene

  • Scoala: Colegiul National “Moise Nicoara”
  • Clasa: 12
  • Judet: Arad

Screenshots



Ce are în plus add-inul tău față de spell checkerul integrat din Microsoft Word ?

Văd că seamănă foarte mult cu cel integrat și are cam aceleași funcții:
http://gemal.dk/misc/spellcheck-word.png

Merge și în Word 2007 ?

@kollaps117

[…] care sa rezolve problemele acestuia si sa adauge facilitati noi.
clar. :unamused: :laughing:

Buna kollaps:)

Mersi de intrebare:) E prima data cand particip la InfoEducatie si nu stiam ca la descriere trebuie sa scriu si facilitatile care le are programul meu. Din cate am inteles eu o sa avem 15 minute de prezentare in fata comisiei pentru acest lucru. Daca totusi trebuie, va rog sa imi spuneti si am sa le scriu aici pe forum.

Pot spune ca diferenta majora dintre spell-checker-ul meu si cel de la Office e faptul ca reuseste sa gaseasca si sa corecteze mai multe greseli decat cel integrat in Microsoft Office. Deci facilitati noi exista … chiar daca nu se vad in interfata. Care sunt si la ce ajuta o sa vezi la prezentare:) … asta in cazul in care nu trebuie sa le scriu pe forum.

Cat despre faptul ca seamana cu cel din Office … a fost alegerea mea sa-l fac sa arate la fel … pentru simplu fapt ca nu ma deranjeaza interfata, ba dimpotriva, cred ca e foarte bine gandita … iar schimbarea ei ar duce la o noua bataie de cap pentru user:)

Merge și în Word 2007 ?


Da. Merge si in Word 2007.

Daca mai sunt intrebari, raspund cu placere:)

Andrei

P.S. Accept si sfaturi. Recunosc ca am foarte multe de invatat si asta e poate si principalul scop cu care vin in aceasta tabara. Cred ca mai important decat premiile sunt cunostintele cu care ramai atunci cand te intorci acasa. :wink: