Faza naţională , când se ţine?

Cand se tine faza nationala de la Galaciuc anul asta?
E stabilita data?
Sau una aproximativa?

Thanks.

2 Likes

Conform calendarului MECS 2014-2015, etapa națională va avea loc pe 02-08.08. 2015.

2 Likes

Si aproximativ ce s-ar intampla pe 7 -8?
pe 7 ar fi premierea?

Intreb fiindca niste prieteni pleaca in bulgaria pe 8 si sa stiu daca as putea pleca cu ei…

Anul trecut în ultima zi au fost niște prezentări din partea unor companii, premierea, iar apoi a urmat o discuție liberă cu juriul.

Dacă ai niște prieteni buni, de la tine din județ, poți să îi lași pe ei să îți ia premiile. Nu cred că ar fi vreo problemă.

Însă ține cont ca atunci se termină OPEN-ul.

Da, dar e nasol sa te grabesti…Ma gandeam mai bine, sa ne strangem la o saptamana dupa galaciuc mai multi din tabara la mare…cred ca ar fi genial, mai ales pentru cei de a 12-a, pentru ca ei nu au cand merge la mare din cauza bacului si admiterii…

Ce parere aveti de ideea asta? Ceva neoficial desigur…adica fiecare ar fi teoretic dupa capul lui…

Well, pentru mine vara se termină imediat după Gălăciuc pentru că încep să învăț pentru restanțe și mai trebuie să ajung la birou. Și august e o perioadă destul de aglomerată ca să mergi ad-hoc… dar în Vamă sigur găsești locuri. :smile: