Fazele judetene

dirtykid , jay-c … sper sa se rezolve aceasta problema prin contestatia depusa … bafta!

bloodpath

dirtykid , jay-c ... sper sa se rezolve aceasta problema prin contestatia depusa ... bafta!



Thanks !

acum cateva minute am aflat ca am luat premiul I la pagini web :smile:

Jay-C

acum cateva minute am aflat ca am luat premiul I la pagini web :smile:



... felicitari :hankey:

felicitari!

de la Iasi la pagini web cred(sper) ca o sa va lasam o impresie cel putin la design:

locu’ 1: Vechiul Iasi (designerFactory) - adica si eu

locu’ 2: WeedInfluenced (WeedInfluenced) - adica un coleg de clasa



la noi comisia de la Liceul de Informatica Gr. Moisil a fost pro ca de obicei chiar daca cei din comisie nu prea stiu sa faca site-uri , au o bogata experienta luand parte din comisie aproximativ in fiecare an la concursuri gen Cupa Siveco s.a.





la soft nu stiu exact numele proiectelor dar promit ca ma uit si le postez aici … numai bine , de abia astept sa ajung la Galaciuc intrucat nu am mai fost pana acum niciodata … sa ne vedem cu bine

am si eu o intrebare … daca sunt echipa cu inca un om care am lucrat la site, am inteles ca va merge doar unul la Galaciuc ii adevarat ? nu pot face ceva sa mergem amandoi? stiti cumva cat e pretzu taberei astea la galaciuc ?

zaducu

am si eu o intrebare ... daca sunt echipa cu inca un om care am lucrat la site, am inteles ca va merge doar unul la Galaciuc ii adevarat ? nu pot face ceva sa mergem amandoi? stiti cumva cat e pretzu taberei astea la galaciuc ?


1 mil si ceva cu tot cu masa/persoana a fost in anii trecuti.

a pomenit cineva te cantina … bleeah ! :hankey:

Judetul Timis (in fapt Timisoara, liceul Grigore Moisil) - titluri WEB

- Magazin virtual (nu stiu numele exact, sa ma ierte…) - Dani Stanei

- Kitab - lailat

- Cortex - mitza & co.



La soft utilitar si educational nu mai stiu exact… Sunt 10 participanti,

cu nu neaparat atatea proiecte.

:disappointed: eu habar n-am cine mai vine din hunedoara… hunedoreni… postati :smiley:

hd ? count me in :wink: vin impreuna cu 2 coechipieri… cat despre proiect (soft utilitar), nu postez nimic deocamdata… putin suspans :stuck_out_tongue:



am mai fost si anul trecut… abia astept!

Eu vin singura… nu am fost in echipa cu nimeni… :smile: Concurez la soft educational… ceva legat de anatomie…

da :smile: acuma ca … mai am 1 proba(sport ) si termin cu bacul am putut sa parcurg cat de cat forum-ul infoeducatie :stuck_out_tongue: colega mea lailat a declarat o parte din rezultatele de la faza judeteana din judetul Timis. http://info.tm.edu.ro/sesiune/ este site sesiunii de cumunicari Noi Info , etapa noastra judeteana . Detali in legatura cu sesiune , participanti si premianti le gasiti pe site . Din judetul nostru la web for venii 3 lucrari , cele insirate de lailat acuma cateva post-uri :smile:. Concursul s-a desfasurat in doua zile consecutive , comisiile la toate sectiunile au fos corecte si de specialitate , in mare parte compusa din studenti cu rezultate in domeniu.

Oarganizarea a fost ok , lumea hazlie si interesata , si toate astea au creat o atmosfera super.

Le urez succes participantilor de la noi si din celelalte judete and … may the best win :smile:

Eu nu inteleg ceva…de in unele judete vin 3 de la soft si unu de la pagini web…in alte judete invers…

Se pune in discutie valoarea proiectelor?

Nu asa era regulamentul… 2 de la soft si 2 de la pagini web?

In alte situatii vin doar participanti pentru pagini web…sau soft…este normal asa ceva?

Voi nu aveti nici un cuvant de spus in aceasta privinta?

Mi se pare totusi absurd…omul stie ce daca este pe locul 2 se califica…pana la urma izbuteste sa obtina locul intai dar stupoare…nu merge nici un loc de la soft/pagini web in acest an la infoeducatie…insa de la cealalalta sectiune merg toti.

Daca tot este pana acolo sa se mai distribuie inca un loc pentru fiecare categorie…sa vine podiumul nu doar primii doi…iar asa sa se poata muta locul trei de la o categorie la alta…ar fi tot pe aceeasi idee putin abstracta dar totusi cred ca i-ar ajuta si incuraja mai mult pe elevi sa participe.

Gresesc?

Nu se poate da o explicatie logica in momentul in care exista o comisie care decide acest lucru. La mine in judet cel putin cei de pe locul 3 pot participa la Galaciuc dar trebuie sa-shi plateasca drumul si cazarea.

Judetele trimit lucrarile care pot avea sanse la faza nationala. Daca printre lucrarile participante sunt de exemplu 4 softuri demne de luat in consideratie si nici o pagina web demna de mers mai departe, normal ca cele 4 softuri vor merge. Nu se trimite si pagina respectiva doar de dragul de a spune ca exista participanti la web si din judetul respectiv. Fiecare judet vrea sa aiba premiu, nu conteaza daca la web sau la soft.

Scuza-ma dar este o tampenie ce zici tu!

Preselectia pentru circus globus: ii luam doar pe cei care umbla in maini ca cei care stau in cap nu sunt destui de buni. Iar anul urmator nu mai vrea nimeni sa stea in cap pentru tine…ce incurajare este asta!?

Hai ca trimiti mai multe softuri decat pagini web la faza judeteana…sau invers…dar trimiti un proiect si de cealalalta categorie…pentru ca acel proiect…desi slab , poate avea rezultate bune la etapa pe tara!!

Dar nu…hai sa trimitem doar pe cei care ne-au lasat cu gura casca…iar restul sa se mai pregateasca pentru anul urmator…bullshitttt!!!

Daca tot vreti numai proiecte bune atunci faceti si pe tara la fel.

Nu dati premii si mentiuni doar de dragul de a consuma hartia…si dati doar la cei care merita…

Iar , daca vreti sa incurajati atunci sa fie incurajati si cei de la fazele judetene!



Daca voi credeti de cuvinta ca nu exista un premiu de locul 1…nu-l dati! si gata…si atunci problema este rezolvata…internetics asa face…si bine face!!

Nu esti destul de bun…nu castigi…poti sa fi mult mai bun decat ceilalti , nu poti sa castigi!!

Dar…daca nu faceti asa…atunci sa aiba si cei de la fazele judetene o sansa…pentru ca multe se pot intampla in cele din urma…

Mi se pare aiurea… de unde stie coisia a lucrarea nu are sanse la nationala? Au vazut ei umva care-i concurenta? Si in plus… um poti sa spui ca lucrarile de la o categorie au fost mai bune decat la cealalta. Nu poti compara 2 chestii care n-au nici o legatura, nici un pt comun.

bloodpath

Nu dati premii si mentiuni doar de dragul de a consuma hartia...si dati doar la cei care merita...


De ce crezi ca nu se face asta?

bloodpath

Mi se pare aiurea..... de unde stie coisia a lucrarea nu are sanse la nationala? Au vazut ei umva care-i concurenta?


Nimic nu se poate stii sigur, dar o apreciere se poate face. Nu se cunoaste concurenta, dar se cunoaste nivelul general. Si daca lucrarea respectiva este evident slaba, nu vad de ce ar trimite-o la nationala.