Folk de munte la galaciuc

ok, intrebarea mea (nocturna :laughing: ) ar fi… cam cati dintre voi ar dori ca in timpul focurilor de tabara care se vor face seara (tinem traditia asta, nu?) sa… cantam? :smiley: as fi dispus sa-mi aduc chitara si cred eu, ar fi frumos… bineinteles, daca ati fi si voi dispusi… stiu cam toate melodiile de munte, insa spuneti-mi de pe acum cam ce ati vrea sa cantam…

repet, doar daca vreti si voi…
cheers! :smiley:

i, for one, am in! :smiley: … oricum zisesem ca-mi iau si eu chitara … cu ocazia asta mai facem schimb de cantece etc., ca de-astea de munte nu prea stiu, but i’m willing to learn :wink: … eu zic ca ar fi fain :smiley:

Hahahaa…ce-mi place: Unde’s pistoaleleeeeeeeeeeee? unde’s pumnaleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? …

Eu ma bag la voce :sunglasses:. De 4 ori campion la Karaoke la sectiunea cea mai proasta, nasoala si originala interpretare (e doar o singura categorie) :sunglasses:.

ShadowOne

Hahahaa...ce-mi place: Unde's pistoaleleeeeeeeeeeee? unde's pumnaleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? ...


caii si finteleeee haiducilor.....

ohooa :laughing: ma bucur ca s-a primit cu bine ideea
cheers!

Cant si eu dar tineti sticlele si geamurile departe de mine, ca la ce voce am xD! :laughing:

:slight_smile:
ok, vad ca merge…
puteti face o lista de melodii? cam ce-ati vrea sa cantam?

Andrii Popa, In umbra marelui urs, Un om cu o chitara (Vita de Vie), Vara la tara (Baniciu), eu ma opresc ca umplu playlistul curand :laughing: .
Cred ca aceste piese nu ar trebui sa lipseasca, si evident alte piese folk cunoscute :smile: , acum las pe altii sa mai propuna.
P.S. voce de cantat sub dus si atat :laughing: , asa ca nu va prea bazati pe mine :hankey:

Karma - Copilita Fara Minte. :smile:

tribanp

P.S. voce de cantat sub dus si atat


asa e si frumos :laughing: la un foc de tabara, toti cantam nu?

pot sa mai adaug si eu: amintire cu haiduci, rapa albastra, padure nebuna (folk de munte..) ar merge si aproape de voi de la cargo (iese fain pe acorduri), nebun de alb (emeric imre).. ma mai gandesc :laughing:

aaa, da, evident! acum mi-am adus aminte: hotel cismigiu :wink: melodia asta intr-adevar s-ar canta misto :laughing:

Sa te f…programez…in hotel C…Galaciuc…
Such a lovely place
:laughing: :laughing: :laughing:

tare asta :laughing: :laughing: vama rulz, pacat ca nu mai e si veche :laughing: :laughing:

tot imi vin idei :laughing: margineanu - a fost odata, motorhead - ain’t no nice guy, karma - tardive si (daca va tine) celelalte cuvinte - daca vrei :laughing:

oh, btw, poate cineva ar vrea sa aduca versurile (eventual si acordurile - http://www.tabulaturi.ro - la melodiile pe care le cantam… cine stie, le mai uitam, le mai nestim, le mai… etc… pana acum adunate astea ar fi:

andrii popa (phoenix)
in umbra marelui urs (phoenix)
un om cu o chitara (vita de vie)
vara la tara (baniciu)
copilita fara minte (karma)
amintire cu haiduci (valeriu sterian)
rapa albastra (folk de munte)
padure nebuna (folk de munte)
aproape de voi (cargo)
nebun de alb (emeric imre)
hotel cismigiu (vama veche)
a fost odata (margineanu)
ain’t no nice guy (motorhead)
tardive (karma)
daca vrei (celelalte cuvinte)

cheers! :smiley:

Pai…incerc sa le scot eu pe astea pe hartie weekendul viitor, daca ma tine cartusul :laughing:… si oricum avem internet, asa ca daca e ceva, mai putem scoate de acolo :smile:…

Si ca melodii… merg mai multe de la Pasarea Colibri : Vinovatii fara Vina, Toti suntem putin luati :wink: ; Tatiana Stepa ; Doru Stanculescu - Ecou de Romanta ; Ducu Bertzi - M-am indragostit numai de ea; Phoenix - Ochii negri,ochi de tigan, Strunga; si mai multe melodii Mihai Margineanu si Pavel Stratan :smile:

dacum! :smile: numa’ acordurile sa fie, ca le cantam pe loc :smiley:

boxe nu aduceti careva ? :stuck_out_tongue:

ti-e gandul la amplificare si distorsie? :sunglasses:
mergem si cantam det, eh?

Imi place ca pe forum toata lumea facea atata tam-tam si se laudau ca aduc chitari si alte cele, dar in tabara foarte putini au facut acest lucru. Asa ca…

era cineva cu chitara pe acolo…